foto: Warner Bros. Television

Detailov, ktoré ste si nevšimli je pravdepodobne omnoho viac, ako 12 a pravdepodobnosť sa dvíha aj s počtom natočených epizód.

Tie, ktoré vám prinášame, dnes sú najviac badateľné, no rozhodne nepoznáte každý z nich. Je priam až neuveriteľné, že tento seriál započal svoju kariéru v roku 1994. A je to už celých 15 rokov od poslednej epizódy, no aj napriek tejto ukrutne dlhej dobe nás Priatelia ešte stále neprestávajú baviť. O tom svedčí aj fakt, že ešte počas svojho vysielania bol distribuovaný do 100 rôznych zemí a prekladaný do niekoľkých jazykov.

Slávny gauč nebol nikdy obsadený

Na slávnom stole v Priateľoch bola neustále rezervácia
Na slávnom stole v Priateľoch bola neustále rezervácia, foto: moviestillsDB.com

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako je možné, že partia Priateľov má zakaždým svoj obľúbený oranžový gauč voľný? Keď sa pozriete lepšie a nebudete pri tom sledovať Rossove vlasy, ani pridlhé nohy Rachel, všminete si na stole tabuľku. Tá tvrdí, že toto miesto je zarezervované. Túto tabuľku si môžte všimnúť v niekoľkých epizódach prvej série, neskôr sa už neobjavuje.

Rachel bola v prvej epizóde predstavená Chandlerovi

foto: moviestillsDB.com

A to aj napriek tomu, že už sa predtým stretli. Potom, čo sa rozhodla opustiť Barryho a zavítala do kaviarne v svadobných šatách, ju Monica predstavila svojim priateľom. Nevynímajúc Chandlera, no o čosi neskôr v epizóde „O pohľade späť,“ zistíme, že Rachel a Chandler sa poznali už na vysokej škole a večere počas vďakyvzdania u Gellerovcov.

Monica mala v reštaurácii kričiaci džbán

foto: Warner Bros. Television

Priatelia nás naučili jedno. Neštvať Monicu. Nie len preto, že je mimoriadne pedantná, ale aj preto, že je nesmierne ctižiadostivá. Aj napriek tomu sa snažila so svojim nedostatkom vysporiadať. V reštaurácii, kde pracovala, mala na poličke špeciálny džbán, do ktorého musela vložiť dolár vždy potom, ako na niekoho kričala. A podľa obsahu džbánu Monica kričala takmer neustále.

Magické okno v kuchyni

Záhadné okno v Priateľoch
Záhadné okno v Priateľoch, foto: moviestillsDB.com

Okno v byte, kde bývajú Monica a Rachel, sme zaregistrovali všetci. A teraz nehovoríme o tom úžasnom okne typickom pre Manhattan, cez ktoré sa vyliezalo na provizórny balkón. Nie. Reč je o okne v kuchyni, ktoré sa neustále menilo. Svojho času za ním bola tehlová stena, no odrazu sme celkom zreteľne videli budovu, ktorá sa črtala v pozadí.

Záhadné odkazy na tabuli

foto: Warner Bros. Television

Naprieč sériami niesla tabuľa v byte Joeyho a Chandlera veľké množstvo zábavných odkazov. Napríklad, keď Chandler s Monicou priznali, že spolu začali chodiť, na tabuli sa objavila milá kresba od Joeyho, na ktorej bolo srdiečko a ich iniciály. Chandler tu zvykol nechávať Joeymu odkazy od dievčat, jeho agenta či jeho otca.

Pozmenené titulky

foto: Warner Bros. Television

V prvej epizóde šiestej série bolo pridané priezvisko Arquette na konci mena všetkých tvorcov. Zablahoželali tak šťastnému páru Davida a Courtney, ktorá si zmenila svoje meno na Courtney Cox Arquette.

Ross má dvoje narodeniny

foto: Warner Bros. Television

Všetci starneme. Dokonca aj seriálové postavy, teda všetky okrem Rossa, ktorý nezostarel ani o deň počas troch sérií. Zmienil totiž, že má 29 v sériách 3, 4 a 5. A podľa doktora Gellera by mali byť jeho narodeniny v decembri. O niekoľko rokov neskôr, že má narodeniny 18. októbra. Zrejme pôjde o umenie Unagi, ktoré Ross dlhé roky študoval.

Nikto sa nesmeje na Chandlerových vtipoch

foto: moviestillsDB.com

Všetci milujeme Chandlerove vtipy a sarkastické komentáre. Teda my na gauči, avšak jeho najbližší priatelia na obrazovkách nie. Jediným logickým vysvetlením je to, že režisér pravdepodobne nechce zničiť priebeh scény, tým že by robil pauzy pre smiech hercov. Áno nie je to pre Chandlera fér, ale my vieme, že je vtipný každopádne.

Joeyho agentka je sestrička

foto: Warner Bros. Television
foto: Warner Bros. Television

Alebo minimálne ich hrala tá istá herečka. Spomínate si na Joeyho agentku, Estelle? Možno sa vám  ju podarilo rozoznať, ako sestru pri narodení Rossovho syna.

Nezvyčajný uhol kamery

foto: Warner Bros. Television

V epizóde „O tajnej miestnosti,“ nám tvorcovia ukážu štvrtú stenu bytu, v ktorom žije Monica, zatiaľ čo sa Chandler pokúšal otvoriť tajnú miestnosť. Išlo o skvelú príležitosť vidieť zbytok bytu, v ktorom sa väčšinou nachádzal len štáb a kamery.

Počas poslednej epizódy bola Courtney Cox tehotná

foto: Warner Bros. Television

Keď otehotnela Lisa Kudrow, rozhodli sa scenáristi, že zahrnú jej tehotenstvo do seriálu. A odraz bola tehotná aj Phoebe. No keď otehotnela Courtney Cox, bolo to omnoho komplikovanejšie. Vzhľadom k tomu, že Chandler s Monicou deti mať nemohli a rozhodli sa adoptovať si dvojičky. Aj napriek tomu, že Courtney neustále nosila veľké oblečenie, stále si môžme všimnúť jej rastúce bruško v posledných epizódach.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )