Foto: MovieStillsDB

Zaklínač prichádza!

Veľa sa o ňom hovorí, dlho sa naň čaká, na internet sa dostávajú nové fotografie hlavných hrdinov, no dátum premiéry nebol známy ani po tom, čo obľúbená streamovacia služba Netflix zverejnila vôbec prvý trailer. Kedy teda uvidíme seriálovú fantasy novinku Zaklínač (The Witcher) v knižnici streamovacieho giganta?

Aj keď ešte nič oficiálne potvrdené nie je, trošičku svetla do záhady ohľadom premiéry prvej série sľubného seriálového hitu vniesla sociálna sieť na Twitter. Konkrétne, ako informoval portál LAD Bible, príspevok s fotografiou plagátu, na ktorom svieti ponuka na výhru lístkov na svetovú premiéru prvej epizódy nového seriálu Zaklínač z dielne streamovacej služby Netflix.

Samotná streamovacia služba fanúšikov už neisto informovala o tom, že by sme prvých epizód mohli dočkať v období Vianoc, konkrétny dátum však neprezradila.

Vďaka všímavému profilu na sociálnej sieti Twitter, to však vyzerá tak, že sa Zaklínača oficiálne dočkáme už 17. decembra 2019. Plagát, ktorý sa objavil na londýnskom Comic Cone informuje o možnosti zapojiť sa do súťaže o dva lístky na svetovú premiéru seriálu, ktorá prebehne 16. decembra tohto roku. Fanúšikovia preto dedukujú, že by sme sa fantasy novinky na Netflixe mohli dočkať už nasledujúci deň.

Nie je to pritom prvýkrát, čo sa práve tento dátum premiéry na internete objavil. Už v septembri sa totiž na všetkých zákutiach fanwebov začalo rozprávať o zmazanom príspevku na twitterovom účte holandského Netflixu. V ňom sa spomínalo, že do premiéry Zaklínača sa budeme musieť vyspať ešte 97 nocí. To bolo 11. septembra a Netflix tento príspevok neskôr zmazal. Počet nocí však poukazoval práve na spomínaný 17. december. Tento dátum teda možno považovať za viac-menej potvrdený.

Henry Cavill ako zaklínač Geralt. Foto: MovieStillsDB

Hviezdna adaptácia poľského kultu

Seriál The Witcher na seba strhol nemalú vlnu pozornosti niekoľkokrát v priebehu posledných mesiacov. Hviezdne obsadené fantasy založené na knižnej sérii poľského autora Andrzeja Sapkowskiho je mimoriadne populárne naprieč celým svetom a mnohí ho označujú za nasledovníka kultového seriálu Game of Thrones.

Dej ambiciózneho seriálu sa bude točiť okolo zaklínača Geralta – mutanta a lovca príšer, ktorý ťažko hľadá svoje miesto vo svete, v ktorom sú často obyčajní ľudia ohavnejší než krvilačné zvery samotné. V hlavnej úlohe uvidíme herca Henryho Cavilla, ktorého si mnohí pamätajú ako Supermana z komiksoviek Muž z ocele (Man of Steel) či Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti (Batman v. Superman: Dawn of Justice)

Prvá séria bude pozostávať z 8 epizód a tvorcom s choreografiou bojových scén pomáhal aj slávny slovenskýkaskadér Vladimír Furdík. Tvorcovia dopredu a už niekoľkokrát upozornili, že aj keď pôjde o fantasy seriál, nebude vhodný na sledovanie v kruhu rodiny, keďže bude plný brutality.

Okrem Cavilla v novinke uvidíme aj ďalšie hviezdy ako Anyu Chalotru, Freyu Allan, Millie Brady a mnohých ďalších.

LAD Bible, Redanian Intelligence

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )