Foto: Unsplash

Trh je veľký a zákazníci sú zmätení.

Ktorá streamovacia služba je najlepšia? V súčasnosti je v hre niekoľko rôznych poskytovateľov, ktorým sa oplatí venovať pozornosť. Ešte tento rok však hodlajú do branže vstúpiť omnoho väčšie zvieratá. Zrejme si však počkáme, kým ich uvidíme v Európe, čo znamená, že zatiaľ by sme sa mali sústrediť na to „málo“, ktoré máme.

Článok pokračuje pod videom ↓

Netflix

Knižnica: Veľmi bohatá
Lokalizácia: Česká, Slovenská (titulky)
Mesačný poplatok: 7,99/9,99/11,99€

Netflix je jedna z najlepších streamovacích služieb, ak nie najlepšia, akú môžeme na aktuálnom trhu nájsť. Nielen, že má mimoriadne bohatú knižnicu prebraných aj originálnych titulov, no zároveň má aj najlepšie vyriešené užívateľské prostredie. Na výber máte z troch rôznych platobných programov. Basic (7,99), Standard (9,99) a Premium (11,99). Zatiaľ čo program Basic nepodporuje HD streamovanie, vďaka programu Premium môžete svoje obľúbené seriály sledovať dokonca v Ultra HD kvalite. V programe Basic môže Netflix sledovať len jeden používateľ.

Screenshot

Pri využití programu standard, sú to dvaja používatelia a v prípade premium štyria naraz. Netflix nebol na Slovensku prijatý veľmi vrúcne, pretože mu chýbala len lokalizácia. Tento rok však bola na Slovensku sprístupnená česká lokalizácia a tak si môžu kvalitné seriály a filmy vychutnať aj diváci, ktorí nerozumejú angličitine.

HBO GO

Knižnica: Bohatá
Lokalizácia: Česká (Titulky, Dabing)
Mesačný poplatok: 4,99€/balík operátora

HBO GO sa v mnohých smeroch tvári ako kvalitnejší Netflix, no zdanie môže klamať. Tituly, ktoré sú v ponuke, sú len titulmi, na ktoré vlasntí práva televízia, takže knižnice je poznateľne chudobnejšia. Niektoré z titulov sú tu dokonca len dočasne a iné nie je možné prehrať v HD kvalite. Ďalší problém môže predstavovať užívateľské prostredie, ktoré nie je veľmi priateľské a čaká vás veľa klikania. Mimo toho je aplikácia príšerne optimalizovaná na konzolách, kde sa môžete pripraviť aj na časté pády. Do pozitívnejšieho svetla však službu uvádzajú veľmi kvalitné tituly, ktoré tu nájdete aj v českom dabingu. Dokonca sa môžete tešiť okamžitému sprístupneniu nových epizód Game of Thrones.

Screenshot

Otta

Knižnica: Limitovaná
Lokalizácia: Slovenská (dabing, titulky)
Mesačný poplatok: 4,99/5,99€

Slovenská streamovacia služba poskytuje za sumu 5,99€ mesačne obrovskú dodatočnú výhodu. Máte totiž aj prístup k živému vysielaniu rôznych slovenských televízií. Nebudete mať ani problém s lokalizáciou, avšak veľký problém predstavuje fakt, že si svoje predplatné neužijete v zahraničí, keďže ide o výhradne slovenskú službu. Problém môže byť aj limitovaná knižnica, ktorá obsahuje asi len 600 rôznych titulov. Ďalším pozitívom však je fakt, že svoje mesačné predplatné môžete mať o 1€ lacnejšie, avšak to len v prípade, že sa zaviažete k ročnému používaniu.

Screenshot

Amazon Prime

Knižnica: Veľmi bohatá
Lokalizácia: Žiadna
Mesačný poplatok: 5,99€

Amazon Prime sa tiež môže pochváliť veľmi bohatou knižnicou, v ktorej nájdete aj tituly, po ktorých by ste u konkurencie pátrali len veľmi ťažko. Zároveň pritom hovoríme o veľmi populárnych tituloch, ako napríklad Dva a pol chlapa. Amazon tiež poskytuje veľké množstvo originálnych titulov, za priateľskú sumu 5,99€ mesačne. Problémom však môže byť lokalizácia, ktorá je úplne nulová a tak je pre využitie služba nutná znalosť angličtiny.

Screenshot

iTunes

Knižnica: Veľmi bohatá
Lokalizácia: Česká, Slovenská (titulky, dabing)

Filmy „na prenájom“ poskytuje aj Apple, avšak nie tradičnou formou streamovacej služby, ale formou digitálnej videopožičovne. Cena za zapožičanie takéhoto filmu sa zvyčajne pohybuje okolo 3,99€. Keď si film zapožičiate, máte 30 dní na to, aby ste si ho pozreli. Môžete tak pritom spraviť na akomkoľvek Apple zariadení, pričom však iTunes nemá podporu na konzolách. Filmy si tu však môžete zakúpiť aj v ich digitálnej verzii, kedy je už suma samozrejme o čosi vyššia.

Screenshot

Youtube Filmy

Knižnica: Veľmi bohatá
Lokalizácia: Česká (titulky)

Na podobnom princípe funguje, aj filmová divízia Youtube, ktorá však nie je tak známa, ako by si zaslúžila. Aj tu si môžete prenajať lokalizované filmy za relatívne nízku sumu. Opäť však nehovoríme o streamovaní v pravom zmysle. Pokiaľ vám však chýba váš obľúbený titul na niektorej zo streamovacích služieb, zakúpením jeho digitálnej verzie na inej platforme, vyriešite tento problém veľmi elegantne.

Screenshot

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články