foto: MoviestillsDB

Takto vyzerajú najbližšie plány filmového sveta DC.

Po niekoľkých neúspešných projektoch sa spoločnosť Warner Bros. snaží univerzum DC zachrániť. Okrem viacerých personálnych zmien teda nastal čas urobiť zmenu aj v tvorivom procese. Zatiaľ to však vyzerá tak, že sa im to úspešne darí.

Aquaman a Shazam zožal divácky úspech a rovnako bol viac než ziskový, čo pre spoločnosť predstavuje iba pozitívne správy. Preto sa v najbližších rokoch môžeme tešiť aj na pokračovania príbehov týchto superhrdinov.

Podobný scenár platí aj pri Jokerovi, ktorý má dokonca ambície na Oscara. Pozrime sa, čo nás v DCEU najbližšie čaká.

Birds of Prey

Plánovaná premiéra: 7. február 2020

Margot Robbie sa vracia do úlohy ikonickej ženskej komiksovej postavy Harley Quinn. Po veľmi úspešnom Jokerovi, ktorého môžeme práve vidieť v kinách, DC stavilo na ďalšiu sólovku, ktorá podľa prvého uvedeného traileru vyzerá naozaj sľubne.

Birds of Prey nás zavedie do obdobia, kedy sa Harley Quinn vyrovnáva s rozchodom s Jokerom. Spoznáva pritom nových priateľov, s ktorými preberá vládu nad Gotham City.

Wonder Woman 1984

Plánovaná premiéra: 5. jún 2020

Patty Jenkins v roku 2017 uviedla Wonder Woman, v hlavnej úlohe s Gal Galdot. Snímka bola pre spoločnosť zisková a zožala aj divácky úspech. Od jej pokračovania majú teda obe strany vysoké očakávania.

Príbeh princeznej Amazoniek Diany, ktorá prešla tréningom, vďaka ktorému je z nej neporaziteľná bojovníčka sa presunie, ako avizuje už samotný názov, do roku 1984.

The Batman

Plánovaná premiéra: 25. jún 2021

Pôvodne sa zvažovalo, že do úlohy Batmana opäť nasadia Bena Afflecka, avšak napokon výsledok šokoval viacerých fanúšikov univerza. Batmana tentokrát totiž stvárni Robert Pattinson. Spolu s pripravovanou snímkou Tenet, režiséra Christophera Nolana, ktorú uvidíme už budúce leto, dostáva herec naozaj kvalitné úlohy.

Hrdina, ktorý sa prvýkrát objavil v komiksoch už v roku 1939, tentokrát ožije na plátnach pod režisérskou taktovkou Matta Reevesa, ktorý pracoval aj na scenári.

The Suicide Squad

Plánovaná premiéra: 6. august 2021

Spolu s obľúbenými hrdinami sa vracia aj jednotka samovrahov. Nebude priamym pokračovaním verzie Davida Ayera, ale skôr novou verziou, na ktorú si Warner Bros. najal režiséra Jamesa Gunna, ktorý pracoval aj na scenári. S Ayerovou verziou teda budú mať spoločných iba niekoľko postáv.

Natáčanie už začalo v septembri a medzi hercami nechýba Margot Robbie v úlohe Harley Quinn, rovnako ako vo filme Birds of Prey alebo Jai Courtney, Viola Davis či Joel Kinnaman.

Aquaman 2

Plánovaná premiéra: 16. december 2022

Aquaman v hlavnej úlohe s Jasonom Momoa zožal divácky úspech a rovnako naplnil pokladnice DCEU, kedže jeho tržby prekročili 1,1 miliardy dolárov. Preto bolo jeho pokračovanie iba otázkou času.

Aj keď je otázne, či James Wan zasadne opäť na režisérsku stoličku, spoločnosť si dáva záležať, aby snímka vznikla. Napriek týmto nejasnostiam stanovila dátum premiéry na koniec roka 2022.

Shazam 2

Podobne ako u Aquamana, sa aj tu dočkáme pokračovania. Aj keď Shazam nezožal u divákov najpozitívnejšie hodnotenia, pre spoločnosť bol ziskový. Spolu s režisérom David F. Sandberg sa vracia aj Zachary Levi v hlavnej úlohe.

Spoločnosť má však aj plány do budúcnosti, ktoré by mohli byť príjemným prekvapením pre fanúšikov univerza. V rozpätí päť až viac rokov majú v pláne uviesť napríklad komiksovku Batgirl, ale uvidíme aj Flasha.

Komiksový hrdina Blackhawk by mohol na plátnach ožiť vďaka režisérskej hviezde Stevenovi Spielbergovi. Po úspechu, ktorý zožal so snímkou Ready Player One to vyzerá, že by mohol byť viac než správnou voľbou.

collider.com/upcoming-dc-movies/
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )