Zábery z 1. a 2. série seriálu Bridgerton Foto: MovieStillsDB

Recenzie na dlho očakávané pokračovanie hitu Netflixu hovoria o niekoľkých mínusoch aj pozitívnych prekvapeniach.

Keď koncom roka 2020 Netflix uviedol novinku s názvom Bridgerton, hovorilo sa o nej predovšetkým v súvislosti prepisovania jedného rekordu za druhým. Ako informoval IndieWire, séria sa stala najsledovanejším debutom streamovacieho giganta, keď ju videlo neuveriteľných 82 miliónov divákov z celého sveta. Preslávila sa aj svojimi sexuálnymi scénami, ktoré vznikali pod taktovkou koordinátorky intimity. Podarí sa 2. sérii pokračovať v tomto úspechu? Pozreli sme sa na prvé recenzie. 

Článok pokračuje pod videom ↓

V týchto chvíľach už na Netflixe svieti druhá séria seriálu Bridgerton, na ktorú mnohí fanúšikovia netrpezlivo čakali. Obrovským sklamaním pre divákov ešte pred uvedením bolo, že v nej neuvidíme jednu z najobľúbenejších postáv – herca Regé-Jean Pagea, ktorý stvárnil Simona, vojvodu z Hastingsu.

Obľúbené postavy vystriedali nové. Nájdeme si ku nim cestu?

Nešlo však o žiadne nezhody medzi ním a štábom, ale jednoducho sa príbeh Simona v prvej sérii uzavrel. Ako už pravdepodobne viete, kým sa prvá séria zameriava na hľadanie lásky mladej Daphne, druhá sa sústredí na jej staršieho brata Anthonyho Bridgertona.

Foto: MovieStillsDB

Napriek očakávaniam prinesie menej vzrušenia

Kým sa na jej sledovanie naplno vrhneme, pozreli sme sa, čo o nej hovoria prvé recenzie. The Guardian udelil pokračovaniu netflixového hitu 3 hviezdičky z 5. Druhej sérii vytkol práve absenciu postavy Simona. „Stále je sladšia a šumivejšia ako ostatné dobové drámy, ale bez Regé-Jean Pagea už nie je tak opojná a nadržaná.“

Ústrednú dvojicu tentokrát stvárnili Jonathan Bailey ako Anthony, ktorý sa snaží vybrať si spomedzi nápadníčok tú pravú. Najviac ho zaujme nedostupná cudzinka Kate, ktorej úlohy sa zhostila Simone Ashley. Práve ich stretnutia majú byť plné iskrenia. Ako ideálna žena pre Anthony do hry vstupuje Edwina v podaní herečky Charithry Chandran, ktorá je navyše sestrou Kate. Už asi rozumiete, prečo je vzťah medzi Anthonym a Kate zakázaný.

Menej zábavy a oveľa menej sexu

The Guardian ďalej upozornil na zníženie počtu sexuálnych scén, ktoré boli pre divákov veľkým lákadlom. Predovšetkým kvôli ich vystavaniu a presnej choreografii, ktorými sa riadili a boli niečím originálnym v dnešnej seriálovej tvorbe. Romancu medzi týmito hrdinami označil za dospelejšiu a nie tak zábavnú, než na akú sme zvyknutí.

Foto: MovieStillsDB

Lady Whistledown ako najzaujímavejšia postava seriálu

Na čo sa však môžeme tešiť, je už tradične soundtrack, ktorý opäť prinesie známe hity pretavené do sláčikovej verzie. A taktiež zameranie na rúcanie rasových stereotypov a rôznorodosť hereckého obsadenia. Predovšetkým sme však zvedaví, ako sa bude vyvíjať príbeh postavy tajomnej Lady Whistledown, ktorej identitu sme sa dozvedeli na konci prvej série, avšak postavy v seriáli stále netušia, kto v skutočnosti je.

CNN v úvode svojho článku označil už prvú sériu za trochu preceňovanú, no uznal, že vyvolať senzáciu sa jej podarilo. Postave Penelope, ktorá, ako už vieme, sa ukrýva za identitou Lady Whistledown, pridal prívlastky horúceho želiezka a najzaujímavejšej postavy seriálu.

Foto: MovieStillsDB

Druhá séria je dospelejšia

Portál The Spool v recenzii napísal, že prvá séria bola síce sexy pôžitkom, ale je oveľa rozkolísanejšia, než táto, ktorá pôsobí sebavedomejšie. Tiež pripustil, že diváci pravdepodobne budú frustrovaní kvôli odchodu postavy Simona a taktiež z menšieho počtu sexuálnych scén. No na druhej strane sa môžu stále kochať použitými dobovými kostýmami a zo sledovania chémie medzi hlavnými postavami bez toho, aby vznikali diskusie o sexe bez súhlasu.

O tom, či sa podarí 2. sérii Bridgertonu pokračovať v prekonávaní rekordov na Netflixe alebo už tak masívny úspech nezažije, vás budeme informovať. Vy si zatiaľ vychutnajte jej sledovanie a utvorte si vlastný názor.