Foto: unsplash

Zámerne si usporiadali covid párty, napokon takmer všetci skončili v nemocnici.

Zhromažďovanie sa za účelom svadieb či inej zábavy sa už od začiatku pandémie neodporúča. Napriek tomu to ľudia často porušujú. Táto párty však bola naozaj špecifická. Bola zorganizovaná zámerne, jej účastníci sa chceli nakaziť koronavírusom a vybudovať si tak voči ochoreniu imunitu.

Zámerne sa chceli nakaziť koronavírusom

Väčšina ľudí robí, čo môže, aby sa nielen koronavírusu, ale aj iným ochoreniam vyhla. Nikto predsa nechce ležať doma v bolestiach alebo skončiť v nemocnici. To však neplatí o účastníkoch bizarnej covid párty. Ako informoval portál CityNews, ľudia v kanadskom meste Edson sa rozhodli, že sa nedajú zaočkovať. Namiesto toho si chceli imunitu vybudovať tým, že sa na párty zámerne nakazia koronavírusom.

Podľa portálu Vice skončila časť účastníkov v miestnej nemocnici, ďalší museli byť presunutí na jednotku intenzívnej starostlivosti do nemocnice v Edmontone. Kevin Zahara, starosta Edsonu, sa prostredníctvom Twitteru vyjadril, že situácia je skutočne znepokojivá. Síce nenapísal, že sa uskutočnila covid párty, priznal však, že viacero obyvateľov mesta sa ocitlo na jednotke intenzívnej starostlivosti. Traja ľudia dokonca následkom koronavírusu podľahli.

„Mesto Edson si nie je vedomé toho, že by sa takéto večierky organizovali, je to mimoriadne nebezpečné a ľudia by tak zbytočne ohrozovali svoj život a zdravie,“ napísal starosta. Zakročiť sa rozhodol aj minister zdravotníctva Jason Copping, ktorý ľudí varoval, aby sa radšej dali zaočkovať. Pripomenul, že zhromažďovanie vo vnútorných priestoroch je pre nezaočkovaných ľudí aj naďalej zakázané vzhľadom na to, že takýmto spôsobom sa koronavírus prenáša omnoho rýchlejšie.

Nemocnice sú na pokraji kolapsu

Dodáva, že je nezodpovedné organizovať večierky, aby sa ľudia zámerne nakazili koronavírusom. Zdravotníctvo je už aj tak pod obrovským tlakom. Ľudia, ktorí takéto večierky organizujú, ohrozujú nielen svoje vlastné zdravie, ale zároveň aj zdravie a životy iných a zbytočne preťažujú nemocnice. Následkom toho sa k zdravotnej starostlivosti nedostanú ľudia, ktorí ju skutočne potrebujú.

Foto: unsplash

Alberta, provincia, kde sa párty odohrala, má najviac nakazených koronavírusom spomedzi všetkých provincií. Zároveň je v nej však aj najnižšia miera zaočkovanosti. Začiatkom mesiaca museli miestne nemocnice odložiť všetky chirurgické zákroky, ktoré si nevyžadovali okamžitú pozornosť.

V priebehu 24 hodín tu totiž zomrelo na následky koronavírusu až 18 pacientov, medzi nimi aj mladých ľudí. Už teraz sa tak zdravotníctvo ocitlo na pokraji kolapsu. Rekordné sú totiž aj počty hospitalizovaných ľudí, v stredu v miestnych nemocniciach pribudlo 1 040 pacientov, z toho 230 na jednotke intenzívnej starostlivosti. Odborníci varujú, že ak sa koronavírusom nakazíte, nezabezpečí vám to trvalú imunitu voči ochoreniu. Jediný spôsob, ako sa ochrániť, je očkovanie.

0
Uložiť článok
Komentovať