Izraelská armáda (IDF) v nedeľu oznámila, že pri útoku v Libanone zabila vysokopostaveného predstaviteľa hnutia Hizballáh Nabíla Kaúka. Informuje o tom TASR na základe správy agentúr Reuters a AP.
Kaúk podľa IDF zahynul v sobotu pri izraelskom leteckom údere v libanonskej metropole Bejrút. Pôsobil ako zástupca šéfa ústrednej rady hnutia, dodali izraelské sily. Hizballáh správy o úmrtí Kaúka zatiaľ nekomentoval.
Dlhoročného vodcu pripravili o život v piatok
V uplynulých týždňoch zahynulo pri izraelských útokoch viacero vysokopostavených predstaviteľov Hizballáhu vrátane dlhoročného vodcu hnutia Hasana Nasralláha, ktorého izraelská armáda zabila pri piatkovom útoku v Bejrúte.
Kaúk bol členom Hizballáhu od 80. rokov minulého storočia a v minulosti pôsobil aj ako vojenský veliteľ hnutia v južnom Libanone. Spojené štáty naňho v roku 2020 uvalili sankcie, píše AP.
Spali sme v útulni v Tatrách: Za 10 € sme sa uložili na spoločných matracoch a chodili na latrínu. Je to skvelý zážitok
7-ročný vážil 102 kíl: Stal sa najtučnejším dieťaťom na svete, jeho mamu vinili, že mu dáva steroidy. Skončil tragicky
Našli sme lacné Chorvátsko, pivo si dáte za 67 centov: Dovolenka pri Jadranskom mori vás nemusí stáť majland
Psychologička Denisa o mužoch v nedobrovoľnom celibáte: Problém vzniká, keď nadobudnú presvedčenie, že vzťahy sú „hra“
15-tisíc mŕtvych a najväčšia katastrofa 3. tisícročia. Cunami dokonca posunulo japonský ostrov o dva metre
Paulíková o Málinci: Starostovia na Podpoľaní sa boja Tarabu, z prečerpávačky sa môže stať druhá Slatinka
Husajnovi vyvíjal zbraň, akú nemal žiadny štát na svete. Superdelo Veľký Babylon nedokončil, popravili ho tajné služby










Nahlásiť chybu v článku