Foto: MovieStillsDB

Čo nás čaká v novom seriáli House of the Dragon zo sveta Game of Thrones? Stanica HBO stále zaryto mlčí, hlavné postavy už obsadzuje.

Nový seriál zo sveta kultového hitu Game of Thrones už začína naberať reálne kontúry. A to aj napriek tomu, že je o ňom známych len veľmi málo informácií. HBO, ktoré bude prequel s názvom House of the Dragon vysielať, chce fanúšikov udržať v napätí čo najdlhšie sa bude dať. Aj preto s pikoškami zo zákulisia narába veľmi oaptrne.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako však najnovšie zdroj blízky stanici HBO i tvorcom seriálového prequelu prezradil magazínu Entertainment Weekly, s hľadaním vhodných adeptov na stvárnenie hlavných postáv sa už začalo.

Nový príbeh, nové postavy

Projekt House of the Dragon má byť prvým seriálom zo sveta GoT, v ktorom uvidíme celkom nové postavy. Scenár bude vychádzať z knižky Oheň a krv (Fire & Blood) autora Georga R. R. Martina a mapovať bude príbeh rodu Targaryenovcov. Zasadený bude do obdobia 300 rokov pred udalosťami hlavnej dejovej línie GoT, čo tvorcom poskytuje priestor na celkom nové a doposiaľ neznáme príbehy, ktoré môžu divákom vyrozprávať.

Foto: HBO

Hlavným tvorcom seriálu je Ryan Condal spolu s Miguelom Sapochnikom, ktorý už fanúšikom GoT svoj talent predviedol pri réžii epizód The Battle of the Bastards či The Winds of Winter. Sapochnik zároveň zrežíruje aj pilotnú epizódu nového seriálu a aj niektoré zo zvyšných. HBO si na začiatok objednalo 10-dielnu prvú sériu. To je však všetko, čo o novinke vieme.

Antologický projekt?

Tvorcovia zatiaľ neprezradili, aké postavy príbeh House of the Dragon predstaví. Ako portál EW uviedol, mnohí špekulujú, že by sme mohli vidieť hneď niekoľko postáv z knižnej predlohy Oheň a krv. Tá totiž pokrýva až 150 rokov diania vo Westerose a sleduje vzostup a pád mocného rodu Tararyenovcov a niektorých jeho vládcov.

Záber zo seriálu Hra o tróny (Game of Thrones). Foto: MovieStillsDB

Dôveryhodné zdroje, na ktoré sa magazín EW odvoláva, uviedli, že v určitom bode seriálu by sme sa mali dočkať aj v GoT často spomínanej bitky Tanca drakov (Dance of Dragons), ktorá rozdelila Westeros. A práve udalosti v novom seriáli by k nej mali postupne smerovať. Či to tak však bude, ukáže až hotové dielo. Ten sa do vysielania dostane niekedy v roku 2022.

Mnoho fanúšikov tiež na fanweboch špekuluje, že tvorcovia nám príbehovo predostrú celkom iný projekt, než bol GoT. Podľa EW tvrdia, že v prípade House of the Dragon by mohlo ísť o antologický seriál a každá jedna jeho séria by sa točila okolo príbehu jedného vládcu z rodu Targaryenovcov. To by znamenalo, že v každej sérii by sme videli celkom nové postavy.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články