Foto: HBO

Emilia Clarke známa svojou rolou Daenerys v Hre o tróny, povedala svetu viac o svojich aneuryzmách.

Len málokto vie, že táto herečka prekonala dvojnásobnú mozgovú aneuryzmu. V eseji pre New Yorker sa Emilia Clarke otvorila a svetu porozprávala svoj príbeh. Aj napriek tomu, že na obrazovkách Daenerys zvádza ťažké boje, nie veľa je fanúšikov vie, že ešte ťažšie boje zvádza v súkromí.

Článok pokračuje pod videom ↓

Herečka v eseji spomína, ako sa to všetko začalo v roku 2011. Práve jej skončilo nakrúcanie prvej série nového seriálu od HBO s názvom Game of Thrones, ktorý bol založený na knihách Georga R. R. Martina. Emilia bola prevezená do nemocnice kvôli subrachnoidálnemu krvácaniu – infarktu, na ktorý umiera tretina pacientov. Herečka spomína, že ju infarkt zasiahol v posilňovni.

„Boj o môj život“

Tréner ma uviedol do planku, keď som zrazu pocítila, ako môj mozog stíska akýsi elastický remeň,“ píše herečka vo svojej eseji „A Battle For My Life“. Emilia sa následne presunula do šatne, kde začala vracať. „Na istej úrovni som vedela, čo sa deje. Mala som poškodený mozog.“ Tiež si však spomína na to, že viac ako o svoj život sa začala obávať o svoju kariéru. „Chcela som od medikov, aby môj život ukončili,“ spomína vystrašená herečka, ktorá si myslela, že jej kariéra je na konci.

Herečka, ktorá si nepamätá svoje meno

Som herečka, musím si pamätať svoje repliky. Odrazu som si však nepamätala ani svoje meno,“ pokračuje herečka, ktorá otvorene priznáva, že sa jej zmáhala paranoja. Keď sa Emilia vrátila do práce, upovedomila vedenie seriálu o svojom zdravotnom stave, no žiadala o úplnú diskrétnosť. „Ak mám byť úplne úprimná, počas nakrúcania druhej série som každú minútu, každý jeden deň myslela na to, že môžem umrieť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @emilia_clarke,

Druhá aneuryzma

Jej strach sa prinavrátil, keď herečka o dva roky na to prekonala ďalšiu aneuryzmu. „Pri druhom raze mi skutočne odumrela časť mozgu.“ Lekári však neboli schopní prísť na to, aká časť mozgu to bola. Ich tipy zahrňovali poškodenie sústredenia či dokonca periférneho videnia. Herečka sa však domnieva, že spoločne s časťou mozgu jej odišiel vkus na chlapov. Tiež však hovorí, že zotavenie bolo ešte bolestivejšie, ako po prvej operácii.

Emilia mala najväčší strach, že už viac nebude môcť hrať, čo sa však našťastie nestalo. Vďaka svojej skúsenosti však založila charitatívnu organizáciu SameYou, ktorá pomáha pacientom, ktorí prekonali zranenia mozgu. „Som viac než vďačná a šťastná za to, že môžem vidieť koniec „trónov“. Som šťastná, že môžem byť pri konci tohto príbehu a na začiatku ďalšieho,“ hovorí bojovníčka, ktorá podobne, ako jej postava Daenerys, povstala z ohňa.

boredpanda.com
Uložiť článok

Najnovšie články