foto: hbo.com

Pozrime sa, čo podstatné sa udialo vo filmovom svete za posledný týždeň.

Posledný týždeň bol bohatý na novinky zo sveta kinematografie. Prinášame vám tie najväčšie, ktoré by ste nemali prehliadnuť. Nechýbajú ani trailery na novinky, ktoré prichádzajú do kín už v najbližších dňoch. 

Hellboy sa vracia na strieborné plátna

Hellboy patrí medzi najobľúbenejších komiksových hrdinov a už tento štvrtok, 11. apríla, sa môžeme tešiť na jeho návrat do kín. Tentokrát putuje do Londýna, kde sa stretáva s čarodejnicou Nimue, ktorá sa vrátila zo záhrobia a chce ovládnuť náš svet. Hellboy jej v tom má zabrániť. Okrem toho však prichádza na to, odkiaľ pochádza a čo je jeho skutočným poslaním.

Nový trailer k minisérii Černobyľ

Seriál Černobyľ nám sprostredkuje jednu z najväčších nukleárnych katastrof, ktorá sa odohrala 26. apríla 1986. Okrem toho sa môžeme tešiť aj na hviezdne obsadenie, v ktorom sa predstavia Jared Harris, Stellan Skarsgård alebo Emily Watson. V premiére na HBO a HBO GO sa naň môžeme tešiť už budúci mesiac, 7. mája 2019. Nalaďme sa na sledovanie pútavým trailerom.

Pre milovníkov rozprávok

Ak ste fanúšikom animovaných filmov, tento týždeň sa môžete tešiť na zaujímavú novinku. Pre tentokrát zabudnite na princezné, hlavnú úlohu dostáva Princ Krasoň. Je však prekliaty a každé dievča sa do neho okamžite zaľúbi. Preto sa vydáva na cestu za pravou láskou. Či sa mu to podarí, uvidíme v premiére už 11. apríla.

Na Game of Thrones sa teší viac ako miliarda divákov

Každá séria seriálu si získavala postupne čoraz viac fanúšikov z celého sveta, ktorí na nové časti netrpezlivo čakajú. Pri záverečnej sérii však tieto čísla rapídne narastú. Očakáva sa, že finálny boj o železný trón si pozrie viac ako miliarda ľudí. Game of Thrones teda spojilo obrovské množstvo populácie a svedčí to o obrovskej sile kinematografie a televíznych programov.

Cestovateľská show trocha inak

Cestovateľský seriál Tribal Bootcamp (Intenzívny kmeňový tréning) prinesie na obrazovky poriadnu dávku dobrodružstva. Joel spolu s kamarátom komikom cestujú po celom svete, od Mexika po Mongolsko. Na svojich cestách navštívia celkovo šesť rôznych komunít. Ak keď sa možno na prvý pohľad od seba líšia, spája ich jedna vec. Láska k aktívnemu životnému štýlu a cvičeniu. Ako sú však na tom Joel a Nish v porovnaní s členmi kmeňa Masajov alebo kmeňom Tagbanua na Filipínach? Môžeme sledovať na Viasat Explore od nedele, 14. apríla o 20:10.

Cesta okolo sveta je na konci

Do kín prichádza tím obľúbených česko-slovensko-poľských cestovateľov, ktorí sa snažia prekonávať aj najväčšie výzvy na svojich trabantoch a motorke. Trabantom tam a zase späť na čele s Danom Přibáňom uzatvára cestovateľskú sériu dokumentárnych road movie. Na cestu z Indie domov sa môžeme tešiť už 11. apríla.

Nový dokument chce očistiť Jacksonovu povesť

Na všetky škandály spojené s dokumentárnym filmom Leaving Neverland, ktorý zachytáva sexuálne zneužívanie maloletých chlapcov kráľom popu Michael Jacksonom, za rozhodla reagovať aj samotná Jacksonova rodina. Je rozhodná pevne chrániť jeho česť a očistiť ju od týchto škandálov a v spolupráci s novinárom Liamom McEwanom vytvorila 30 minútový dokument Neverland Firsthand. Jeho zámerom však nie je poškodiť obete alebo ich vyjadrenia brať na ľahkú váhu, ale možno priblížiť život speváka aj z trochu inej stránky. Celý si ho môžeme pozrieť na Youtube.

Game of Thrones plní svoje očakávania

Svetová premiéra Game of Thrones sa konala pred pár dňami v New Yorku. Prvú epizódu tak malo možnosť vidieť 6-tisíc ľudí a práve od nich prichádzajú postupne reakcie, na ktoré netrpezlivo čakáme. Máme sa naozaj na čo tešiť? Vyzerá to, že áno. James Hibberd zo spoločnosti Entertainment Weekly uverejnil na svojom Twitteri príspevok, v ktorom ju nazval fantastickou. Ďalší avizovali, že sa môžeme tešiť na scény plné násilia, no nebude chýbať ani dávka humoru.

Film inšpirovaný Slendermanom

Netflix myslí aj na všetkých fanúšikov hororového žánru, a tak prišiel so strašidelnou postavičkou, ktorá by mala svojou atmosférou pripomínať Slendermana. Film Mercy Black je založený na pravdivom príbehu, v ktorom dve 12-ročné dievčatá bodli dievča v nádeji, že potešia zlého ducha. Diváci po zhliadnutí uznali, že je naozaj taký desivý, ako očakávali. Ak teda máte radi dávku strachu, nenechajte si ho ujsť.

Kit Harington reagoval na povesti o osude Jona Snowa

Jimmy Fallon sa vo svojej show snažil získať z Kita Haringtona tajné informácie o osude Jona Snowa. Vymyslel si na neho prefíkanú hru. Keďže vie, že herec nemôže žiadne spoilery prezradiť, položil mu niekoľko otázok, na ktoré mal odpovedať mrkaním. Fallon ukázal hercovi obrázky, ku ktorým mu položil otázky. Jeho mrknutie znamenalo áno, dva nie. Skúsil sa tak zistiť, či Jon Snow zomrie alebo či bude lietať na drakovi. Harington sa však nenechal nachytať, a na otázky trefne reagoval viacerými mrkaniami súčasne.

denofgeek.com,ladbible.com,unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )