Foto: rebeccasafarik, kam_do_sveta (Instagram)

Koľko zaplatíme za dovolenku pri vodných nádržiach a jazerách na Slovensku? Málo to teda rozhodne nie je.

Mnohí Slováci na letnú dovolenku k moru nevycestujú, pretože na to nemajú dostatok financií. Slovensko by im tak malo ponúkať lacnejšiu alternatívu na oddych a relax, ktorý si v zahraničí dovoliť nemôžu. Naša krajina ponúka v rámci cestovného ruchu skutočné unikáty. Ak však patríte k tým, ktorí by predsa len chceli leňošiť pri vode na pláži, pripravte si i u nás na Slovensku pekných pár stoviek eur. Takéto sumy totiž za ubytovanie zaplatíte pri „slovenských moriach“. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ceny za ubytovanie v jednotlivých lokalitách sú uvedené za dvojlôžkovú izbu v trojhviezdičkovom hoteli v čo najväčšej blízkosti k vodnej ploche. Názvy ubytovacích zariadení neuvádzame, všetky však pochádzajú z dostupných internetových zdrojov a odzrkadľujú reálnu sumu, ktorú by ste v danom hoteli zaplatili za týždennú dovolenku vo vybranej lokalite (termín bol stanovený od 16. júla do 22. júla). 

Zemplínska šírava – 510 €

Vodná nádrž Zemplínska šírava rozlievajúca na východnom Slovensku pod Vihorlatskými vrchmi neďaleko Michaloviec je skutočným slovenským morom. V časoch socializmu bola táto lokalita klenotom letného cestovného ruchu na Slovensku. Dnes je síce táto prestíž už minulosťou, no Zemplínska šírava má predsa len ešte i dnes čo ponúknuť. Vedzte však, že za týždennú dovolenku tu dvaja zaplatíte za hotelovú izbu až 510 €.

zemplinska-sirava

Domaša – 300 €

O niečo menej zaplatíte na Domaši. Nachádzate sa len pár kilometrov od Zemplínskej šíravy no za trojhviezdičkový hotel a 6 nocí zaplatíte v dvojici už „len“ 300 €. Veľká Domaša navyše patrí medzi najteplejšie vodné nádrže na Slovensku a báť sa nemusíte ani o dostupnosť služieb.

Palcmanská Maša – 270 €

Prehľad cien za ubytovanie pri slovenských moriach východného Slovenska zakončíme na Palcmanskej Maši. Vodná nádrž ponúka okrem kúpania a relaxu pri vode i bohaté vyžitie v prírode. Do Slovenského raja je to totiž z tohto miesta skutočne len na skok. Ak patríte k tým, čo sa cez leto radi schladia, potom je táto azda najchladnejšia vodná nádrž na Slovensku, pre vás ako stvorená. Za týždennú dovolenku tu za ubytovanie zaplatíte za dve osoby 270 €.

Dedinky

Teplý vrch – 476 €

Údajne najteplejšou vodnou nádržou na Slovensku je práve Teplý vrch neďaleko Rimavskej Soboty. Za teplú vodu si však treba znovu čosi priplatiť. V trojhviezdičkovom hoteli by ste za dvojlôžkovú izbu dvaja nechali 476 €. Tešiť sa však môžete na „čerstvú“ a čistú vodu. Vodnú nádrž totiž len pred niekoľkými rokmi kompletne vypúšťali.

Liptovská Mara – 300 €

Na Liptovskom mori to žije ešte i dnes, keď väčšina ľudí dovolenkuje v zahraničí. Vodná nádrž priamo pod Tatrami ponúka okrem kúpania i prekrásne výhľady na okolité Tatry, Chočské vrchy, Nízke Tatry. Pri vodnej nádrži v jednom z turistami najnavštevovanejších regiónov Slovenska zaplatíte za 6 nocí 300 €.

At the water's edge

Oravská priehrada – 315 €

Jedno slovenské more nájdete i na ďalekom severe priamo pri poľských hraniciach. Oravská priehrada neukrýva len unikátny Slanický ostrov a jednu z najvýznamnejších lokalít výskytu vodných vtákov na Slovensku, ale i príjemné prostredie na oddych a relax pri vode. Ak vás región Hornej Oravy láka, za izbu pri vode zaplatíte v hoteli na jeden týždeň 315 €.

Štiavnické tajchy – 300 €

Jednou z najobľúbenejších lokalít na letné kúpanie v prírode sú nepochybne Štiavnické tajchy. Veľkým lákadlom turistov je i neďaleká historická Banská Štiavnica. Kúpanie v tajchoch, technických pamiatkach po baníckej činnosti v regióne, sa síce okúpete zadarmo, no za ubytovanie si samozrejme musíte zaplatiť. Pri jednom z najznámejších Štiavnických tajchov necháte za týždeň v hoteli 300 €.

summer evening

Kráľova – 259 €

Pri presune na západné Slovensko sa ako pri prvej zastavíme pri Galante. Tu sa totiž nachádza vodná nádrž Kráľová. Kráľová leží pomerne vysoko nad okolitým terénom, čo spôsobuje, že na nej fúka dosť silný vietor. To vytvára ideálne podmienky na niektoré druhy vodných športov. Ak by práve táto lokalita mala byť miestom vašej tohtoročnej dovolenky, pripravte si 259 €.

Slnečné jazerá – 534 €

Slnečné, alebo aj Senecké jazerá patria medzi najobľúbenejšie prírodné kúpaliská v okolí Bratislavy. Tu sme už ale na poriadne divokom západe a prichystať na to treba aj svoju peňaženku. Na obľúbených jazerách pri Senci totiž zaplatíte za izbu v trojhviezdičkovom hoteli za 7 dní sumu, presahujúcu 500 €. A to veru nie je vôbec málo.

Sĺňava

Preteky na kajakoch či majstrovstvá sveta vo vodnom lyžovaní. I takéto podujatia hostila vodná nádrž Sĺňava neďaleko mesta Piešťany. Ak teda nepatríte k fanúšikom kúpeľov a radšej navštívite prírodné kúpalisko, potom je Sĺňava v tomto regióne tým najlepším riešením. Za 6 nocí v hoteli však zaplatíte 396 €.

Pozn. redakcie: Od dovolenky na Slovensku sa vás týmto článkom rozhodne nesnažíme odradiť. Naša krajina ponúka obrovské množstvo krásnych miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Našou snahou bolo skôr poukázať na vysokú cenu služieb, ktoré sú na Slovensku ponúkané. Samozrejme však existujú spôsoby ako nejaké to euro ušetriť a leto prežiť spoznávaním našej domoviny. Podstatne menej za ubytovanie zaplatíte v zariadeniach, ktoré sa nenachádzajú priamo na pláži, v penziónoch, apartmánoch, či chatkách na prenájom. Ak nie ste nároční na komfort, dokonalú dovolenku zažijete pod stanom. 

Ak hľadáte miesto, kde sa počas leta okúpete uprostred prírody celkom zdarma, odporúčame vám sériu našich starších prehľadov: 

Najnovšie články