Reprofoto: Instagram.com (@zuzanahanzelova)

Novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová opísala desivý zážitok, ktorý zažila spolu s kolegyňou v taxíku na ceste domov.

Zuzana Kovačič Hanzelová opísala desivú príhodu, ktorú zažila v taxíku na ceste domov z koncertu kapely Billy Barman. O svoj zážitok sa podelila na sociálnej sieti Instagram. Spolu s novinárkou Laurou Kellöovou šli po koncerte domov a spoločne si zavolali taxík prostredníctvom služby Bolt.

„Laura zavolala Bolt. Pán bol čudný od začiatku – hneď na začiatku nám povedal, že ani on nie je triezvy. Reagovala som, že počkať, počkať. Otočil to na srandu. Šli sme ďalej, ja som vystupovala prvá a povedala som Laure obligátnu vetu – keď prídeš domov, napíš mi. Pán sa spýtal, či sa ho bojíme. A ja, že takto ženy fungujú a takto to je vždy“ opisuje Hanzelová príhodu na sociálnej sieti.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Kovacic Hanzelova (@zuzanahanzelova)

Keď Hanzelová z auta vystúpila, šofér novinárke Kellöovej zámerne spôsobil traumatizujúci zážitok a vyvolal strach.  „Po tom, čo som vystúpila, šofér spôsobil Laure nasledovné: Naschvál neodbočil k jej bytu a šiel mimo a spýtal sa jej: Bojíte sa ma? Laura mu povedala, že nie, a nech ju láskavo okamžite odvezie domov,“ opisuje zážitok svojej kolegyne na sociálnej sieti.

„Bľabotal, že nás obe pozná, a znova sa jej pýtal, či sa ho bojí. Laura mi písala “Dávno som sa tak nebála,” a odvetila mu, že má v kabelke slzný plyn a nech ju okamžite vysadí. Týpek si užíval Laurinu neistotu, dosť možno aj pod vplyvom niečoho, keďže o tom sám vtipkoval. Nakoniec pod hrozbou slzáku Laura vystúpila a odišla, vďakabohu, domov. S traumou, strachom, ale živá a zdravá,“ dodáva.

Zuzana Kovačič Hanzelová už pred 3 rokmi upozorňovala na problémy s aplikáciou Bolt (vtedy ešte Taxify). Taxikári vtedy mali prístup k telefónnym číslam klientov, čo zneužívali a ženám vodiči po nociach vypisovali a obťažovali ich. Novinárka vtedy na tento problém upozornila, aplikácia však nemala kapacitu to meniť.

Aplikácia Bolt ani po troch rokoch podľa jej slov nie je bezpečnejšia, novinárke aj naďalej píšu ženy, podobné problémy pretrvávajú aj po troch rokoch.

Bolt odsudzuje akýkoľvek druh nevhodného správania vodičov

Spoločnosť Bolt na vzniknutú situáciu reaguje a odsudzuje akýkoľvek druh nevhodného správania partnerských vodičov. Vo svojom stanovisku píše, že robí všetky kroky preto, aby bola každá jazda bezpečná. Vodič musí mať platnú licenciu a nesmie mať záznam v registri trestov. U vodičov sú taktiež potrebné aj povinné psychotesty.

Zároveň používateľov aplikácie žiada, aby akékoľvek negatívne skúsenosti nahlasovali zákazníckemu servisu spoločnosti.

„Náš tím spätnú väzbu pozorne sleduje, reaguje na všetky žiadosti a podniká potrebné kroky vrátane interného vyšetrovania a spolupráce s políciou, ktorú je potrebné informovať v prípade, ak došlo k trestnému činu. Taktiež polícii zdieľame všetky potrebné údaje, ktoré jej pomôžu pri vyšetrovaní,“ píše spoločnosť vo svojom stanovisku.

„V prípade, že partnerskí vodiči nedodržiavajú zmluvné podmienky spoločnosti Bolt a pravidlá platformy, ich prístup k platforme bude natrvalo zablokovaný. Neustále pracujeme na zlepšovaní našich služieb, aby sa všetci používatelia platformy cítili bezpečne, aby sa zlepšila ich kvalita a aby sme sa v budúcnosti vyhli takýmto situáciám,“ dodáva spoločnosť.

Najnovšie články