/
Aké veci by sme nemali robiť ihneď po prebudení?

Hovorí sa, že to, aké máme ráno určuje, aký bude aj zvyšok nášho dňa. Teda či bude produktívny, či budeme mať dobrú náladu a dostatok energie, alebo práve naopak. Rána a naše ranné návyky sú preto naozaj veľmi dôležité. Každé ráno by sme mali dopriať dostatok času svojmu telu aby sa dostatočne prebudilo, a až tak sa púšťať do určitých vecí. Tieto zlé návyky by ste preto rozhodne mali ihneď po prebudení vynechať, ak chcete mať naozaj dobrý deň bez zbytočného stresu.

Zavrieť oči ešte na „päť minút“

Mali by sme vstať hneď po tom čo nám zazvoní budík a my sa zobudíme. Zbytočné ležanie v posteli a zatváranie očí „ešte na 5 minút“ má za následok, že v nás vznikne pocit viny a stresu a v konečnom dôsledku sa budeme cítiť viac unavení a demotivovaní.

Kontrolovanie sociálnych sietí

Tak úprimne, kto z nás ráno nezoberie svoj mobil do ruky, aby zistil čo je nové? Musíme mať však na pamäti, že to nie je veľmi správne. Po kľudnom spánku doslova zahltíme a zbombardujeme náš mozog obrovským množstvom informácii, ktoré nemá šancu hneď spracovať, a to vedie k ďalšiemu stresu počas dňa.

unsplash.com

Pitie kávy

Tento bod sa pravdepodobne nebude páčiť každému, pre koho je káva doslova posvätnou tekutinou. Piť kávu by sme mali najskôr od desiatej hodiny, prípadne až okolo obeda, a to z podobného dôvodu, ako predchádzajúci bod – musíme dopriať nášmu telu čas na to, aby sa prebudilo.

Raňajky bez proteínu

Nie každý stíha ráno raňajkovať, čo je chyba. A mnohí z tých, ktorí aj stíhajú, si na raňajky doprajú jedlá, ktoré do seba môžu rýchlo nahltať a ísť. V konečnom dôsledku vás však takéto jedlá bez proteínu a zdravých tukov môžu robiť hladnejšími a unavenejšími, než v skutočnosti ste.

Pozeranie televízora

Akokoľvek lákavo znie pozeranie ranných relácii, televízor hneď po prebudení by ste rozhodne pozerať nemali. Je to znova obrovský príval informácii a hluku, ktoré naše telo jednoducho nedokáže hneď prijať. Po pokojnom spánku by aj ono malo zostať ešte v pokoji.

Neodtiahnutie žalúzii/závesov

Aj keď sa mnohí z nás ráno pripravujú v tme pri zatiahnutom okne, mali by sme naše žalúzie alebo závesy odtiahnuť a pustiť tak do miestnosti lúče ranného slnka. To potom pozdvihne našu náladu, energiu a produktivitu počas celého dňa.

unsplash.com

Okamžité plnenie povinností

Hneď po prebudení začať riešiť náš zoznam s povinnosťami určité nepatrí k najzdravším návykom. Ráno si doprajte chvíľku pre seba, ktorú využijete na rannú hygienu, výdatné a chutné raňajky a hlavne – nebudete hneď zaťažovať svoju myseľ stresom.

Robenie ráznych rozhodnutí

Aj keď sa hovorí: „Ráno múdrejšie večera,“ a aj keď sa ráno cítite možno až premotivovaný, aj keď vám víria v hlave rôzne myšlienky, všetky rázne a dôležité rozhodnutia si predsa len nechajte na neskôr. Opäť sa dostávame k celej podstate, po prebudení potrebujete čas, kým sa prebudí aj vaše telo a vaša hlava. Neurýchľujte zbytočne tento proces a doprajte si na všetko dostatok času.

Pozri aj: Týchto 5 vecí sa stane, keď prestane každé ráno kontrolovať svoj mobil

bustle
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)