Čo sa nimi v skutočnosti snažil povedať?

Či sa to niekomu páči alebo nie, Steve Jobs bol novodobým géniom. Samozrejme, v osobnom živote mal svoje “muchy” a vedeli by sme mu vytknúť desiatky vecí. Nikto z nás však dokonalý naozaj nie je. No to, čo dokázal v rámci svojej kariéry, bolo naozaj neobvyklé a jedinečné. Aj preto jeho smrť šokovala milióny ľudí po celom svete. Rovnako, ako jeho posledné slová, ktoré vyriekol na svojej smrteľnej posteli.

Oh wow, oh wow, oh wow.

Takto zneli posledné slová jedného z najznámejších a najúspešnejších ľudí našej doby. Po 8 rokoch boja s rakovinou tento súboj prehral a vo veku 56 rokov v roku 2011 zomrel.

Predtým, ako naposledy vydýchol, však stihol vysloviť tieto slová. Čo nimi chcel povedať? Majú nám naznačiť, že existuje niečo mimo nášho videnia, vnímania a chápania?

Steve Jobs bol uznávaný a rešpektovaný miliónmi ľudí nielen pre svoje bohatstvo či slávu. Ľudia ho obdivovali (a stále obdivujú) pre jeho inteligenciu, predvídavosť, inovatívnosť, schopnosť dosiahnuť svoje ciele a pre jeho jedinečný pohľad na život.

Po jeho smrti sa pozornosť médií sústredila na jednu zo Stevových najbližších osôb – na jeho sestru. Práve tá bola v posledných chvíľach pri svojom bratovi a svet informovala o jeho posledných slovách, ktoré sa stali predmetom mnohých diskusií.

Oh wow, oh wow, oh wow.

Čo mohol uvidieť vo svojej poslednej chvíli človek, ktorý 8 rokov bojoval s krutou rakovinou? Čo sa týmito slovami snažil povedať?

Mnoho ľudí verí, že Steve Jobs zažil v tejto chvíli niečo naozaj výnimočné. Niečo, čo nedokáže popísať a ani pochopiť nikto, kto sa ešte nachádza v našom “pozemskom” svete.

Určite ste už aj vy počuli o mnohých prípadoch, kedy ľudia vyslovene, ako sa hovorí, ušli hrobárovi z lopaty. Tí veľakrát rozpovedia príbeh o tom, ako videli či počuli niečo, čo na tento svet nepatrí. Napriek tomu však pocítili neuveriteľný pokoj a celé ich telo zaplavila radosť.

Oh wow, oh wow, oh wow.

Dokazujú teda tieto slová Steva Jobsa to, že náš život sa smrťou nekončí? Znamenajú to, že svoje fyzické telo síce zanecháme tu, ale naša duša putuje ďalej?  Dokazujú to, že posmrtný život čaká na každého z nás?

Čo znamenajú podľa vás?

Pozri aj: Nezabudnuteľný Steve Jobs a jeho 10 najinšpiratívnejších citátov

scooplify
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)
Príbehy