Dobrá kniha skutočne dokáže zmeniť život človeka.

Motivačnej literatúry je na trhu viac než dosť. Niekedy mám pocit, že sa kopírujú navzájom, pričom málokedy prinášajú niečo naozaj hodnotné. Avšak predsa len sa medzi nimi dajú nájsť skutočné klenoty. Knihy, ktoré vás nakopnú svojou jednoduchosťou, silou či jasným posolstvom. Dnes sme si pre vás vybrali top 5 kníh, po ktorých by mal určite siahnuť každý človek, ktorý hľadá zmysel života.

Anastasia Novych: Sensei zo Šambaly

Kniha vznikla na základe životných skúseností autorky, ktorej v sedemnástich rokoch objavili nádor na mozgu. Čo by ste robili, keby ste vedeli, že vám ostáva maximálne rok života? Určite všetko preto, aby ste sa z toho dostali. Podobne ako Anastasia, mladá maturantka, ktorá sa nechce rozlúčiť so životom. Osud jej do cesty prináša učiteľa bojových umení, ktorého každý nazýva Sensei. Ten partiu mládeže nielenže začne učiť bojové umenia, ale ukazuje im aj duchovné praktiky a meditácie, ktoré im zmenia život. Táto kniha nie je obyčajným románom. Je to  štvorzväzkové dielo, ku ktorému sa naozaj oplatí vracať.

 Eckart Tolle: Sila prítomného okamihu

https://www.instagram.com/p/BEa1dFiykuN/?tagged=silapritomnehookamihu%E2%9D%A4%EF%B8%8F%E2%9D%A4%EF%B8%8F%E2%9D%A4%EF%B8%8F%F0%9F%98%98

Mnohí ľudia si jednoducho „hovejú“ v bolesti. Veľmi radi rozprávajú o svojom utrpení, večne sa sťažujú, pričom sú pevne presvedčení, že nikto sa nemá tak zle ako oni. Určite aj vy máte pár takých vo svojom okolí. Síce sa sťažujú na svoj život, no v skutočnosti ho nechcú zmeniť. Vyhovuje im hrať pozíciu obete. No takýmto spôsobom nikdy nenájdu skutočné šťastie.

Presne o tomto, pre niektorých možno kontroverznom pohľade na život, píše tento vynikajúci spisovateľ. Párkrát bol na tom až tak zle, až reálne uvažoval nad tým, že si vezme život. Počas najväčšieho záchvatu bolesti, utrpenia a paniky pochopil, že sa viac nechce identifikovať s bolesťou. A vtedy dosiahol osvietenie, nirvanu, dotkol sa sveta Boha, večnej energie, lásky. Svoje skúsenosti zhrnul práve v Sile prítomného okamihu.

S predchádzajúcou autorkou, Anastasiou Novych, však majú niečo spoločné. Obaja to, o čom píšu, zažili na vlastnej koži. Preto sú ich príbehy autentické, uveriteľné a oslovujú ľudí z celého sveta. Z knihy „Sila prítomného okamihu“ sa predali už milióny výtlačkov.

Richard Carlson: Netrápte sa pre maličkosti

Táto kniha má výstižný názov a trefne popisuje to, s čím sa väčšina z nás borí každý deň. Trápime sa pre úplné maličkosti. Dávame im zbytočne veľa energie, a potom sa čudujeme, že sa nám nič nechce, sme unavení a vyčerpaní. Ak by sme však prestali mrhať pozornosťou a časom trápením sa nad banalitami, určite by sa nám zmenil život. Richard i vám prezradí, ako na to. Po prečítaní jeho dielka sa i na svoj život budete dívať určite cez inú optiku.

Marie Kondo: Kúzelné upratovanie

Teraz asi nejeden z vás zdvihne obočie. Čo má, preboha, „kúzelné upratovanie“ spoločné s duchovnou či motivačnou literatúrou? Prekvapivo viac, než by ste čakali. Podľa filozofie Marie Kondo neporiadok okolo nás svedčí o tom, že si nevieme poupratovať ani v sebe. Je zástankyňou minimalizmu, učí ľudí, ako sa zbytočne neobklopovať vecami, zbavovať sa starých a nefunkčných vecí a tak priniesť do nášho života pozitívnu zmenu.

Robin Sharma: Mních, ktorý predal svoje Ferrari

Táto kniha si vás nájde. Ak sa vám dostane do rúk, rozhodne jej dajte šancu. Ukazuje to, čo väčšina z nás cíti vo svojom vnútri, no málokto to naozaj počúva. Materiálny blahobyt, bohatstvo a luxus nás naozaj neurobia šťastnými. Šťastie musíme hľadať vo svojom vnútri, i keď to môže vyznieť ako klišé. Rozpráva príbeh o Julianovi Mantlovi, špičkovom právnikovi, ktorého ohromný materiálny úspech zakrýval prázdnotu v jeho vnútri. Posolstvo knihy je také silné a výpovedné, že vás určite chytí za srdce.

Ktorá je tá „vaša“ kniha, ktorá vám zmenila život? Ak ste ju ešte nenašli, veríme, že vás inšpiruje tento náš krátky zoznamom.

Pozri aj: Presvedčia každého. Toto je 10 vedecky potvrdených benefitov každodenného čítania, ktoré potešia nielen knihomoľov

Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)