Pokiaľ hľadáte pravdu a stále nie a nie ju nájsť, možno hľadáte na zlom mieste. Pretože skutočná pravda nie je niečo, čo nájdete vonku, alebo niečo, čo nájdete u iných ľudí. Skutočnú pravdu, ktorú hľadáte, môžete nájsť len u seba.

Pokiaľ viete, že ste až priveľa času venovali ľuďom okolo vás, necíťte sa previnilo, že sa vám taký život nepáči. Nemali by ste sa cítiť previnilo za to, že sa vo vás ozvala nejaká siréna, ktorá hovorí, že niečo je zle. Neviete, čo máte robiť? Prečítajte si list, ktorý je venovaný práve vám.

Drahý priateľ,

Kde bolo tam bolo, pred mnohými rokmi existovala dedina, v ktorej žili ľudia v ručne vyrábaných drevených domoch. A tak ako v ostatných dedinách v tejto oblasti, oheň bol skutočnou hrozbou po celý čas. Jeden malý plameň mohol spáliť celú dedinu na popol za pár hodín. A tak dedinčania vymysleli šikovný nápad na predchádzanie požiarom. Skupina dobrovoľníkov sledovala dedinu z vyhliadkovej veže vo dne i v noci. Pri prvom náznaku dymu spustili dobrovoľníci hlasnú sirénu, ktorá sa vždy ozvala len vtedy, keď mala varovať dedinčanov pred požiarom. V okamihu, keď zaznela siréna, všetci dedinčania nechali všetko tak a utekali na miesto predurčené na hasenie požiaru. Mladí, silní muži a ženy čerpali vodu čo najrýchlejšie priamo zo studne, chlapci a dievčatá plnili vedrá vodou a všetci ostatní dedinčania vytvorili reťazec od studne s vodou až k ohňu. Tí najodvážnejší stáli hneď pri ohni a hasili ho vedrami s vodou.

pexels.com

Jedného dňa cestovateľ z ďalekej dediny počul sirénu a spýtal sa ľudí na ulici, čo to je. Žena, ktorá utekala na svoje miesto na hasenie požiaru, rýchlo vysvetlila: „Hocikedy, keď vznikne požiar, siréna zaznie a oheň je uhasený.“ Cestovateľ bol očarený a rozhodol sa preniesť túto úžasnú technológiu do svojej vlastnej dediny, ktorá mávala taktiež problémy s ohňom. Keď sa o pár dní vrátil do svojej dediny so sirénou, ktorá znela presne ako tá v dedine, z ktorej sa vrátil, zvolal všetkých dedinčanov a povedal: „Už sa viac nemusíte báť ohňa, drahí priatelia. Našiel som spôsob, ako ho uhasiť. Pozorne sa pozerajte.“ Cestovateľ zapálil veľký balík sena hneď vedľa svojej chaty. Plamene sa rýchlo začali šíriť bližšie a bližšie k jeho domu. Pustil sirénu, ale oheň sa ďalej šíril a rástol, tak sirénu pustil znova. Oheň rýchlo rástol ďalej. „Len buďte všetci trpezliví. Za chvíľu by sa to malo stať…“ 

pexels.com

V panike pustil sirénu znova a znova, ale oheň stále rástol a silnel. Za pár hodín padla celá dedina popolom… pretože cestovateľ nepochopil účel sirény. Nepoužívala sa na to, aby uhasila požiar. Bol to len signál pre dedinčanov, aby začali konať.

Pamätajte:

V živote každého človeka je vyhliadková veža a na nej je siréna. Pokiaľ nebudete robiť nič, keď siréna zaznie, mnohými spôsobmi zhoríte na popol. Siréna nedokáže uhasiť požiar. Má vás len motivovať, aby ste začali konať, aby ste zachránili svoj vlastný život. Tie kroky, ktoré musíte po zaznení sirény spraviť, nebudú ľahké, ale budú stáť za to. Budete jedným z mála silných ľudí, ktorí budú vedieť, čo to znamená bojovať aj s tým najsilnejším ohňom, ktorý vás spaľuje zvnútra.

pexels.com

Pravda bola povedaná, niekedy sa musíte naučiť byť najlepším priateľom pre seba, pretože ľahko sa môžete dostať do štádia, v ktorom ste pre seba tým najväčším nepriateľom. Máme radi, keď sme milovaní a počúvaní ostatnými, ale zabúdame milovať a počúvať sami seba. Je čas prestať dávať seba na posledné miesto, spravte dnes sami zo seba prioritu. Počúvajte čo vám hovorí vaše srdce a myseľ.

S pozdravom, 

Váš priateľ

Tým, že budete ignorovať svoje vlastné emócie, si nepomôžete. Vedie to k stresu, chorobe, zmäteniu a nakoniec aj k depresii. Odmietnite ignorovať svoju sirénu a vyberte si ako svoju prioritu naplnenie vašich potrieb. Vyberte si svoje emócie. Vyberte si seba.

psych.sk (Ivana G.), marcandangel
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )