Mnoho ľudí sa vyhovára na to, že nemá čas a sú zaneprázdnení. Nie je to o tom, že nemajú čas, ide o to, že to nechcú.

Veľakrátkrát počúvam ľudí, že by aj začali cvičiť, ale keď prídu z práce sú unavení a jediné, čo dokážu, je sedieť pred telkou. No dobre, tak keď sedíš pred telkou, asi nechceš ísť cvičiť. Proste nechceš, keby si chcel, tak sa zdvihneš a ideš. Tak jednoduché. Veľakrát viem, že kamaráti budú radšej doma pri počítači a písať si so mnou dve hodiny, ako by sme sa mali ísť prejsť a porozprávať sa osobne. Nie, ich výhovorky, že sú zaneprázdnení a nestíhajú ani odpisovať neberiem do úvahy, proste sa im nechce. Naozaj je to jednoduché. 

Neťahaj si do života takýchto ľudí. Takých, čo nemajú čas alebo sú zaneprázdnení. Jednoducho nechcú. 

A keď s tebou nechcú tráviť čas, tak si ich nevšímaj. Buď s takými ľudmi, ktorí s tebou chcú tráviť čas. 

Všetko, ale že naozaj všetko je otázkou priorít. 

Chceš sa stravovať zdravo? Tak keď ideš von, dáš si tú námahu a nachystáš si jedlo so sebou, aby si si nemusela dať fast food. Zdravý životný štýl je tvojou prioritou.

Chceš sa dostať na dobrú vysokú? Budeš sa učiť. CHCEŠ sa učiť.  Obetuješ tých pár „párty víkendov“ a budeš zahrabaná knihami. Lebo vzdelanie je tvojou prioritou. Nie sa chváliť tým, koľko pohárikov si vypila.

Chceš mať peknú postavu? Tak asi odoláš tomu nezdravému jedlu. Ale asi nechceš … keď tu sedíš s čokoládou v ruke.

Je dobré mať usporiadané priority v živote. Čo je pre teba dôležité a čo menej dôležité. Potom sa už nebudeš vyhovárať na nedostatok času alebo na to, že si zaneprázdnená. Budeš žiť podľa tvojich priorít a podľa tvojej predstavy.

Ak je tvojou prioritou opíjať sa a fajčiť cigarety jednu za druhou, budiš, ale potom sa nesťažuj, že si v živote nič nedokázal/nedokázala. 

Ak je tvojou prioritou ležať na gauči a mať prehľad o všetkých seriáloch, fajn, ale potom sa nesťažuj, že máš zlú postavu. 

Ak, ak, ak …. všetko sa dá, keď sa chce. Aj zmeniť svoj život pomocou priorít.

Tak to skús. 

Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)
Príbehy