Psych.sk / /
V určitom okamihu našich životov sa každý z nás na chvíľu zastaví a premýšľa nad tým, či jeho život ide tým správnym smerom.

Určite ste sa s tým stretli už aj vy. Také prehodnocovanie vlastného života je fajn, aj keď to na prvý pohľad nie je nič príjemné. Možno vám príde zaťažko zostať pozitívni, no to je práve to, o čo by ste sa mali usilovať. Najmä, keď si práve prechádzate ťažkým obdobím. Dôvod? Za mrakmi je vždy slnko a rovnako je to aj vo vašom živote. Neveríte?

Tak sa na to pozrite z iného uhla pohľadu. Život je plný zvratov a turbulencií. Poznáte to, raz ste hore, raz ste dole. Ak ste práve v tej negatívnej časti, máte sklony vidieť všetko v čiernych farbách a mať pocit, že to tak bude navždy. No nebude. Vy totiž máte to najlepšie ešte len pred sebou! A máte na to aj dôkazy. Aké?

Unsplash.com/Warren Wong

Napovedia vám to tieto 3 znamenia…

Chcete rásť

Uvedomujete si, že ak chcete naozaj žiť, potrebujete sa neustále rozvíjať a meniť sa. Viete, že stagnácia neveští nič dobré. Každý deň sa snažíte niečo nové sa naučiť, aspoň trochu sa zmeniť k lepšiemu či pretvoriť seba samého aspoň o kúsok. Sú to drobnosti, ktoré si takmer ani nevšimnete, no v celkovom meradle majú veľký efekt.

Keď prekonáte samých seba a vyrastiete zvnútra, odrazí sa to aj na vonkajšku, teda aj na vašom živote. Prospech z toho budete mať nielen vy, ale aj ľudia okolo vás. To vám teraz možno príde ako nepodstatné, no raz zistíte, že práve toto je dôležité.

Osobný rast nemusí byť vždy príjemný. Keď si uvedomíte všetky svoje rezervy a deficity, môžete čeliť pocitom neschopnosti či naničhodnosti, no nedajte sa nimi odradiť. Rovnako tak si nevšímajte ani tlak spoločnosti, ktorá od vás čaká, aby ste boli viac „takí“ a menej „onakí“. Vždy buďte sami sebou, lebo len vtedy ste najlepší, akí len môžete byť.

Unsplash.com/Becca Tapert

Nebojíte sa zlyhaní

A to je veľmi dôležité. Lebo ľudia sa líšia práve v tom, kto sa po páde zdvihne a kto ostane ležať. Mýliť sa je predsa ľudské, toho sa nezbavíme. A to isté platí aj o tom, že často nevieme, čo presne chceme. Niekedy len skúšame a čakáme, čo príde. Na tom nie je nič zlé. Navyše, koľkokrát dospelo ľudstvo k pokroku práve vďaka chybe?

Každé zlyhanie nám dáva veľkú príležitosť učiť sa a ak si to uvedomujete, viete z toho čerpať. Vďaka takémuto postoju ste iní ako väčšina a aj to môže svedčiť o tom, že sa dokážete úspešnejšie pretĺcť aj tým ťažkým, čo život prinesie.

Viete, čo od života chcete

Nie, v tomto prípade nejde o presný plán, skôr o to, čo v sebe skrývate – túžbu, sen, víziu. Skrátka to tajomné a ťažko opísateľné niečo, čo vás už len pri predstave napĺňa radosťou. Tento sen dáva vášmu životu potrebné smerovanie, ktoré vás aj cez tie najmenšie kroky vedie k jeho naplneniu.

Unsplash.com/Zoltan Tasi

V náročných okamihoch by ste mali pamätať na to, že každý, kto v živote niečo hodnotné dosiahol, začínal najprv len s ideou – malou predstavou či tušením toho, čo by mohlo byť. Podstatné je to, aby ste sa nikdy, nikdy, naozaj nikdy nevzdávali, lebo prehrať môžete len vtedy, ak si to sami vyberiete.

Pracujte tak dlho, až kým vaša túžba nezačne naberať reálne kontúry, potom vás už ona sama povedie. Dovtedy verte, že to najlepšie je skutočne pred vami a pokiaľ sa vy sami nevzdáte, nič vami nemôže otriasť, lebo váš duch je neotrasiteľný.

Už to chápete? Vaše najlepšie roky sú skutočne ešte len pred vami! Hlavu hore!

Pozri aj: Pocit menom „flow“: Jeden z najlepších stavov, aké ste kedy zažili. Dosiahnete ho pomocou týchto 5 krokov

powerofpositivity
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)