Henrieta Balázsová / /
Každý človek, ktorého vo svojom živote spoznáte, vám v jeden deň zapadne do jednej obrovskej mozaiky.

Všetko má svoj zmysel a nič sa nedeje náhodou. Počas svojho života stretneme mnoho ľudí. Niektorí z nich s nami ostanú navždy, iní sú len akísi “okoloidúci”, ktorým veľakrát neprikladáme ani žiaden význam. To je však chyba. Každý človek, ktorého vo svojom živote stretneme, je dôležitým odkazom. Je totiž naším zrkadlom. 

Určite ste sa už stretli s tvrdením, že do svojho života priťahujeme to, na čo myslíme. Osud nám však veľakrát do cesty pošle ľudí, ktorí nám majú odovzdať nejakú skúsenosť alebo nejakú lekciu.

Možno ste veľakrát premýšľali nad tým, prečo v posledných dňoch stretávate len samých nahnevaných, samých smutných alebo samých závistlivých ľudí. Odpoveď na túto otázku nájdete nižšie.

Prijmite to, čo vám títo ľudia majú odovzdať a uvidíte, že z vášho života odídu ako mávnutím čarovného prútika.

Aká vlastnosť teda najviac charakterizuje ľudí, ktorých v poslednom období stretávate?

Hnev

Svetu by ste sa mali otvoriť viac. Aktuálne vidíte len to zlé, no on vám ponúka aj mnoho dobrého. Stačí otvoriť oči dokorán a uvidieť to.

Smútok

Nemôžete ovládnuť všetko. Prijmite tú stratu, ktorú ste prežili a preneste sa už ďalej . V konečnom dôsledku, nakoniec uvidíte, že aj táto skúsenosť vám dala niečo dobré.

pexels.com

Strach

Život je nepredvídateľný. Nebojte sa toho a užite si to. Vyjdite zo svojej komfortnej zóny a precíťte radosť z dobrodružstva.

Nenávisť

Na tomto svete existujú aj veci a ľudia, ktorých stojí za to milovať. Odpustite a dajte priestor láske. Vy sami sa tak budete cítiť oveľa lepšie.

Podráždenosť

Ignorujte, ak vás niečo obťažuje či otravuje. V živote sú aj lepšie veci, na ktoré môžete zamerať svoju pozornosť. Skúste sa sústrediť len na tie pozitívne veci.

pexels.com

Závisť

Rešpektujte seba a situáciu, v ktorej sa práve nachádzate. Nestrácajte čas tým, že sa budete samých seba pýtať, prečo niektorí ľudia dosiahli niečo väčšie, než vy. Zamerajte sa len na seba.

Vina

Prevezmite zodpovednosť za svoje činy. Možno ste nespravili nevyhnutne niečo zlé, no je dôležité, aby ste sa naučili stáť za svojimi slovami a rozhodnutiami.

Hanba

Každý z nás schováva v skrini nejaké “kostlivca” a nikto nie je bez viny. Akceptujte veci, v ktorých ste sa previnili a odpustite si. Nájdite vo svojich zlyhaniach ponaučenie a stanú sa vašou devízou.

Pozri aj: Toto je 10 základných pravidiel, ktorými sa riadia všetci šťastní ľudia

themindsjournal
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)