Zistíte to naozaj veľmi jednoducho.

Zistiť, či sa niekomu páčite alebo nie môže byť niekedy naozaj skutočnou vedou. Ako sa na nás dotyčná osoba pozerá? Zväčšili sa jej pri pohľade na nás zreničky? Potia sa jej ruky? Smerujú špičky jej nôh k nám? V skutočnosti vám stačí zamerať sa na jediný neklamný znak. 

Článok pokračuje pod videom ↓

V istej štúdii sa vedci rozhodli preskúmať jednu naozaj zaujímavú vec. Zhromaždili preto 48 osôb, ktoré dostali zaujímavú úlohu. Dookola mali čítať istý text, no popritom im boli ukazované fotografie rôznych ľudí.

Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

Jav, ktorí vedci spozorovali, bol naozaj zaujímavý. Podarilo sa im totiž zistiť, že keď sa respondenti pozerali na niekoho, koho považovali za atraktívneho, začali hovoriť hlbším hlasom. Tento jav bol pritom spozorovaný a potvrdený ako u mužov, tak aj u žien.

O niečo viac bolo toto zistenie prekvapujúce pri ženách. Pri mužoch sa predpokladalo, že k tomuto javu naozaj príde, zatiaľčo u žien to bolo miernym prekvapením. V každom prípade však ide o zaujímavé zistenie – už aspoň viete, na čo sa máte pri budúcom rozhovore s objektom svojho záujmu zamerať.

Pozri aj: Týchto 13 roztomilých ilustrácií vám ukáže, ako vyzerá pravá láska

spring
Všetko začína v tvojej hlave

Viac článkov