Určite by ste chceli vlastniť niekoľko poschodovú vilu a počas voľných chvíľ sa plaviť na drahej jachte. O bohatstve sníva každý, no len málokto si to prizná a málokto ho aj dosiahne. Týchto 7 rád ako zbohatnúť vám síce rozprávkovú jachtu nevyčaruje, no pomôžu vám položiť základy vašej bohatej budúcnosti.

V detstve ste sa určite chceli stať milionárom a plaviť sa v Karibskom mori na jachte. S vysokou pravdepodobnosťou sa vám tento sen nesplnil, ale na druhej strane ste našli iné bohatstvo – v podobe rodiny alebo priateľov. Avšak aj napriek tomu, že ste vo svojich životoch našli šťastie, radi fantazírujete nad tým, ako by to vyzeralo, keby ste mali vo vrecku pekný balík.

Aj napriek tomu, že sa vám detský sen nesplnil, netreba hneď vešať hlavu. Nádej na život v blahobyte tu stále je. Nikdy neviete, kam vás zavedie osud, čo nové zažijete a aké príležitosti dostanete. Možno sa nasledujúci deň dozviete, že ste mali veľmi bohatého príbuzného a ste jediný žijúci dedič. Alebo sa do vás zamiluje známa osobnosť, ktorá leto trávi na Bali. Alebo sa len rozhodnete zobrať veci do vlastných rúk a vydáte sa na dlhú cestu k úspechu a bohatstvu sami. Nech to už bude akokoľvek, týchto 7 rád vám pomôže začať stavať základy vašej ružovej budúcnosti.

1. Nájdite si čas na začatie nového projektu

Nezbohatnete, keď budete robiť len nudnú každodennú prácu v kancelárii. Nájdite si čas a vytvorte si vlastný biznis, vlastný projekt. Namiesto dovolenky pri mori odídťe na chatu mimo civilizácie a začnite plánovať. Napíšte román, vytvorte hipsterskú kaviareň alebo rozbehnite firmu na výrobu unikátnych počítačov.

Je jedno, čo za projekt si vyberiete a v akom obore sa budete pohybovať. Samozrejme, nebude to ľahké, bude vás to stáť veľa času, peňazí a energie. Ale nič nie je nikdy ľahké. Nebojte sa začať. Ak sa chcete stať ,,boháčmi”, musíte pre to niečo urobiť. Musíte niečo začať.

pixabay.com

2. Investujte do seba

Začiatky budú ťažké, vždy sú, je jedno čo začínate. Môžete byť pokojne spisovateľ s talentom, ale je veľmi nízka pravdepodobnosť, že hneď, ako si sadnete, napíšete skvelý román. Spisovateľ potrebuje rady, tréning a veľa čítať, aby dosiahol vysokých kvalít. Rovnako to je, aj keď chcete zbohatnúť.

Musíte do seba investovať čas, energiu a peniaze, aby ste sa zlepšili v tom, čo robíte. Dobrým začiatkom je zúčastniť sa kurzu vo vašom obore. Keď dostanete potrebné rady a budete sa lepšie pohybovať vo vašom svete, sadnite si nad váš projekt, vylepšite ho, porozmýšľajte nad tým, čo zlepšiť, v čom byť iný.

Mali by ste sa venovať len svojej práci, zbytočne sa nerozptyľovať, sústrediť svoju energiu len do projektu, ktorý z vás jedného dňa spraví ,,boháča”. Neskôr, keď už budete v rozbehnutom aute, si zaplaťte reklamu, nejako sa zviditeľnite, upozornite na seba. Investovať do seba je to najlepšie, čo môžete na začiatok spraviť. Skôr či neskôr sa vám vaša počiatočná investícia vráti.

pixabay.com

3. Buďte v tom, čo robíte, výborní

Priemerných ľudí stretnete na každom kroku. To však neznamená, že priemerným musíte byť aj vy. Keď budete priemerne pracovať, nič nedosiahnete. Musíte byť v práci výborní, snažiť sa byť dokonalými. Ak začínate rozbiehať svoj vlastný projekt, nesmiete ho odfláknuť.

Bežných ľudí, ktorí väčšinou paradoxne pracujú priemerne, priemerné projekty nezaujmú. A investorov, ktorí by vám možno pomohli rozrásť váš projekt, už vôbec nie. Musíte byť  perfektní, dať si záležať na všetkom, čo robíte a nezmeniť svoje tempo a prístup, ani keď niekoľkokrát padnete na dno.

pixabay.com

4. Nájdite si správnu prácu

Veľa ľudí  si hľadá len prácu. Ak chcete zbohatnúť a byť úspešní, musíte si nájsť prácu, ktorá vám pomôže rozvíjať sa, ktorá vám dá priestor. Tým, že budete sedieť v kancelárii alebo vyprážať hranolky, nezískate možnosť ukázať, že ste v niečom dobrí.

Ak sa vám však podarí nájsť vhodnú prácu, kde budete môcť rásť, ktorá vám dá dostatok priestoru na ukázanie, čo je vo vás, ktorá vám poskytne čas aj na svoje projekty, nepremrhajte túto možnosť. Snažte sa zo všetkého vyčerpať čo najviac a snažte do seba nasať nové skúsenosti.

pixabay.com

5. Znížte svoje výdaje

Musíte prehodnotiť, na čo svoju výplatu minúť a na čo nie. Ak mínate viacej, ako mesačne zarábate, nikdy sa vám vaša ružová predstava nevyplní. Mali by ste sa začať správať šetrnejšie a viacej premýšľať, na čo svoje úspory míňate. Naozaj potrebujete najnovší model smartfónu? Skutočne je nové auto potrebné? Potrebujete ôsmy pár zimných topánok?

Znížte svoje náklady, rozmýšľajte, čo potrebujete a čo nie. Šetrite. Pochopte však, že vynechať obed s priateľmi alebo kávu nebude stačiť. Musíte zúžiť väčšie výdaje.

pixabay.com

6. Nemajte peniaze ako hlavný cieľ

Keď si za finálnu destináciu určíte veľa peňazí, nikdy neuspejete. Keď budete tvoriť svoje projekty za cieľom vyťažiť z toho čo najviac peňazí pre seba, zničíte ich. Vaša zaslepenosť vás bude brzdiť, budete vidieť len a len seba a na druhých prestanete myslieť. A vaše projekty, ktoré sú určené druhým, nebudú fungovať.

Nemyslite na to, koľko zarobíte. Myslite na to, koľkým ľuďom budete slúžiť, koľkých ľudí chcete spraviť šťastnými. Projekt sa vám bude plánovať ľahšie, s omnoho menším problémom do neho vložíte časť seba a zažijete veľký úspech. Nemyslite na seba, sebci to často nikam nedotiahnu.

pixabay.com

7. Nevzdajte sa, aj keď ste na úplnom dne

Je to ako vystrihnuté z motivačnej knihy, ale je to tak. Skutočne sa nevzdávajte. Nech ste sa rozhodli robiť čokoľvek, nech ste sa rozhodli zbohatnúť akokoľvek, je to dobré. Ste na dlhej ceste a je možné, že skutočne bohatí budete až v 90-ke. Na tom však nezáleží.

Ak sa vzdáte, nikdy nedosiahnete to, čo chcete. Možno váš projekt niektorí ľudia vypískali hneď na začiatku, ale nezabúdajte, že každá minca má dve strany, a že sa medzi toľkými ľuďmi určite našli nejakí, ktorým sa váš projekt zapáčil. Vezmite si ako inšpiráciu J. K. Rowlingovú, autorku svetového bestselleru, ktorú dnes pozná takmer každý. Veľa vydavateľstiev jej prvú knihu, Harry Potter a kmaneň mudrcov, odmietlo, povedali, že je príliš detinská, že si ju nikto nekúpi. A predsa sa našiel jeden vydavateľ, ktorý zariskoval a umiestnil jej knihu na pulty kníhkupectiev. Dnes jej bohatstvo závidí nejeden človek.Cesta k bohatstvu je kľukatá a plná prekážok, no na svojom konci skrýva truhlicu s pokladom. Tú však nikdy neotvoríte, ak sa vzdáte hneď na začiatku.

pixabay.com

Pozri aj: Toto je 10 vecí, ktoré vám bránia v tom, aby ste zbohatli


Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať