/
Jedni chcú byť s nimi, iní chcú byť nimi.

Niektorí ľudia sa snažia, aby ich všetci ostatní milovali. Tak veľmi sa snažia byť tým najobľúbenejším, najatraktívnejším a najpohodovejším človekom v miestnosti, ale ostatní si to vôbec nemyslia. Na druhej strane, potom sú tu ľudia, ktorí sa nemusia snažiť vôbec, no aj napriek tomu žiaria najviac zo všetkých, ostatní k nim vzhliadajú, všetci tajne chcú byť ako nimi, pretože v ich spoločnosti sa cítia veľmi dobre. Ako to len robia? Aké majú spoločné vlastnost?

Sú nezávislí

Tí najatraktívnejší a najpohodovejší ľudia sú tí, ktorí si aj napriek rečiam ostatných vždy urobia všetko po svojom. Ak si raz postavia hlavu, ťažko je ich presvedčiť o opaku. Akokoľvek šialene, nemožne alebo nereálne ich nápad znie, vždy si nasadia okuliare a idú do toho so slovami: „Neveríš? Pozeraj sa.“

Nenechajú sa ľahko vytočiť

Zostávajú pri zemi. Udržujú si chladnú hlavu. Nenechajú sa len tak kadekým vytočiť. Nie je to o tom, že by neboli naštvaní, ale dokážu svoje emócie kontrolovať. A to, že nekonajú za horúca, z nich robí veľmi atraktívnych a pohodových ľudí.

Zaujímajú sa o ostatných

Nehovoria celé hodiny iba o sebe a o tom, aký majú skvelý či hrozný život. Radšej pozornosť upriamia na ostatných a so záujmom počúvajú všetko, čo hovoria. Chcú sa o nich dozvedieť viac. Nie preto, aby nestála reč, ale preto, lebo ich to naozaj zaujíma.

unsplash.com

Nikdy sa neprestávajú učiť

Uvedomujú si, že na svete je stále množstvo a množstvo vecí, ktoré ešte nevedia. Uvedomujú si, že človek sa učí každý deň, celý svoj život. A sú pripravení zo všetkého a zo všetkých vyťažiť to najlepšie.

Nemusia sa veľmi snažiť, aby ohúrili ostatných

Nehrajú sa na niekoho, kým nie sú. Nemusia sa obliekať nejako špeciálne, nemusia nosiť špeciálne účesy alebo sa silou mocou snažiť, aby ich ostatní milovali. Sú jednoducho sami sebou. A to je ich najsilnejšia zbraň.

Takmer neustále sú sebavedomí

Aj keď je sebavedomie problémom väčšiny ľudí, tí najatraktívnejší a najpohodovejší ho nosia ako ozdobu. Uvedomujú si samých seba, svoje vlastné kvality, sú si sami sebou istí a všade chodia so vztýčenou hlavou. Pretože už dávno prišli na to, že sa netreba báť. Že svet netreba brať príliš vážne, a že každý má v sebe tú silu a tú krásu potrebnú na to, aby vynikol.

Sú pozitívne naladení

Negatívne myšlienky u nich jednoducho nemajú miesto. A práve preto ich ostatní zbožňujú. Každý je totiž rád v spoločnosti niekoho, kto sa neustále usmieva, má pozitívny pohľad na život a veci berie s nadhľadom.

Sú oddaní tomu, čo ich zaujíma

Ak sa do niečoho zažerú, nedokážu prestať. Všetko robia na maximum, užívajú si každú jednu chvíľu a každý jeden moment. Žijú pre prítomnosť a robia všetko preto, aby sa šťastie v ich živote udržalo čo najdlhšie.

unsplash.com

Nesúdia ostatných

Vedia, že každý si so sebou nosí svoj vlastný príbeh, ktorý poznajú len niektorí ľudia. Práve z tohto dôvodu nesúdia ostatných. Ale práve naopak, rešpektujú ich.

Každej veci dokážu vdýchnuť hlbokú myšlienku

Nemajú radi plytkosť a povrchnosť. Zároveň majú tú čarovnú schopnosť premeniť každú obyčajnú chvíľu na neobyčajnú. Pod ich rukami, slovami či úsmevom ožívajú tisícky príbehov. Aj z najbežnejších činností dokážu urobiť tie najlepšie dobrodružstvá.

Dokážu sa postaviť za to, čomu veria

Ak sú o niečom presvedčení, budú sa o to biť. Budú si stáť za svojím názorom, nech sa deje čokoľvek. Opäť, strach v ich živote už dávno nemá miesto a oni sú slobodní, pretože sa môžu rozhodovať plne podľa seba.

Pozri aj: Toto je 8 drobností, podľa ktorých ľudia podvedome posudzujú, aký ste človek. Dajte si na nich záležať

bustle
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)