Michaela Galambošová / /
Psychológia nie je nudná veda, ktorá by ostávala len v teoretickej rovine. Vie nám priniesť mnoho užitočných informácií, ktoré by bola škoda nevyužiť..

Niekedy nevieme so stopercentnou istotou čítať ľudí okolo nás. Všetci vieme, že sa nedá spoliehať len na slová, ale omnoho viac nám povie neverbálna komunikácia. Preto vám prinášame 11 naozaj užitočných psychologických trikov, ktoré určite využijete aj vy!

#1 Naozaj ma sleduje?

Už sa vám niekedy stalo, že niekto z vás nemohol spustiť zrak? Asi sa s tým stretol každý z nás. Cítime, že niekto na nás sleduje, ale nie sme si tým úplne istí. Vtedy vám môže pomôcť tento jednoduchý trik. Skúste si zívnuť. Ak začne zívať aj človek, ktorý vás sleduje, je to jasný znak toho, že jeho pozornosť je zameraná práve na vás. Ak sa díva pomimo vás, určite sa vaším zívaním nenakazí…

#2 Potrebujete prejsť cez dav?

pixabay.com

Predierať sa cez masu ľudí nebýva veru príjemné. Ak sa však potrebujete dostať napríklad na druhú stranu námestia, skúste nasledujúci trik. Pozerajte sa rovno dopredu, na svoj cieľ. Budete prekvapení z toho, ako sa vám ľudia začnú podvedome uhýbať. Ak však máte slnečné okuliare alebo hľadíte do telefónu, tento trik nebude fungovať.

#3 Keď sa musíte stretnúť s nepriateľom

Každý z nás sa raz stretne s niekým, kto by ho najradšej utopil v lyžičke vody. Ak sa nemôžete vyhnúť stretnutiu s človekom, ktorý vám nie je dvakrát naklonený, skúste vyskúšať tip od psychológov. Postavte sa vedľa nepriateľa. Pri komunikácii sa k vám bude musieť  otočiť celým telom, a tak sa bude cítiť nepríjemne, pretože sa bude nachádzať blízko vás. Dá mu to pár sekúnd aj na to, aby vychladol.

#4 Hovorí mi pravdu?

Photo by Luca Iaconelli on Unsplash

Nemusíte sa človeka pýtať stále dookola to isté, aby ste zistili, či hovorí pravdu. Ak sa mu budete dlho a uprene dívať do očí, zneistíte ho a preňho bude oveľa ťažšie vám naďalej klamať.

#5 Urobte mi, prosím vás, láskavosť

Ak napríklad chcete dostať zľavu, skúste obchodníka požiadať, či by vám nedal tovar zadarmo. To samozrejme odmietne. No bude mu nepríjemné odmietnuť vás aj po druhýkrát.

#6 Vyberte si to „správne“ ucho

Photo by Joel Mwakasege on Unsplash

Pri apelovaní na logické dôvody sa obráťte na pravé ucho svojho poslucháča. Ak sa chcete zamerať na emócie a pocity, vyberte si pre svoju žiadosť ľavé ucho. Budete prekvapení účinkom tohto jednoduchého triku.

#7 Udržujte očný kontakt

Ak sa vám  pri konverzácii niekto pozerá priamo do očí, znamená to, že ho téma zaujala. Preto aj vy, ak chcete niekoho zaujať, pozerajte sa mu priamo do očí. Zvýšite tak účinok svojich slov.

#8 Prvé rande jedine v zábavnom parku

Photo by paolo candelo on Unsplash

Chcete, aby sa do vás zaľúbila? Zoberte ju na prvé rande do zábavného parku alebo na strašidelný film. Adrenalín fandí zamilovanosti a vy si tak získate body navyše.

#9 Opakujte meno človeka

Ľudia sa radi cítia dôležití. Preto pri rozhovore s niekým častejšie opakujte jeho meno. Dáte mu tým najavo, že vám na ňom skutočne záleží.

#10 Ako si zapamätať novú informáciu

Potrebujete si niečo dostať do hlavy? Skúste novú informáciu zopakovať svojmu okoliu. Sústreďte sa na všetky detaily, ktoré ste sa dozvedeli. Tak sa vám informácia pevnejšie zapíše do pamäti.

#11 Efekt jediaceho človeka

Photo by PICSELI on Unsplash

Tento trik sa stal slávnym kvôli internetovému videu, v ktorom dvoch bijúcich sa mužov vo vlaku zastavil muž, ktorí išiel okolo. Len tak sa prechádzal a jedol. A ako sa viackrát dokázalo, jedlo má na ľudí upokojujúci účinok. Ak pozorujete niekoho, kto práve je, budete menej agresívni. Dobre vedieť, nikdy netušíte, kedy sa vám to môže zísť.

Pozri aj: Tieto psychologické triky donútia ľudí robiť presne to, čo chcete

brightside
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)