Henrieta Balázsová / /
Na Stephena Hawkinga nikdy nezabudneme.

Ako už viete, dnes náš, žiaľ, v skorých ranných hodinách opustil génius Stephen Hawking. Tento velikán mal aj napriek svojmu ťažkému zdravotnému postihnutiu neuveriteľnú charizmu a dlhodobo patril medzi najvplyvnejších mysliteľov súčasnosti. Opustil nás vo veku 76 rokov a skonal doma, v anglickom meste Cambridge. Dovolíme si však tvrdiť, že ani napriek smrti nás neopustil navždy. Tomuto svetu po sebe totiž zanechal nielen obrovské množstvo svojich poznatkov, ale aj nádherné myšlienky, ktoré vás prinútia premýšľať vo veľkom a motivujú vás vždy, keď to budete potrebovať najviac. 

#1 “Keď som dosiahol dospelosť, svoje očakávania som znížil na nulu. Odvtedy pre mňa bolo všetko už len bonusom.”


#2 “Inteligencia je schopnosť prispôsobiť sa zmene.”


#3 “Napriek tomu, že sa nedokážem pohybovať a rozprávať musím prostredníctvom počítača, vo vnútri svojej mysle som slobodný.”


#4 “Sme len moderné plemeno opíc na drobnej planéte veľmi priemernej hviezdy. No môžeme pochopiť vesmír a to nás robí v niečom výnimočnými.”

flickr.com

#5 “Život by bol naozaj tragický, keby nebol taký zábavný.”


#6 “Nech sa vám život bude zdať akokoľvek ťažký, pamätajte si, že vždy existuje niečo, v čom môžete uspieť.”


#7 “Jedným zo základných pravidiel vesmíru je, že nič nie je dokonalé. Dokonalosť jednoducho neexistuje. Bez nedokonalosti by neexistovalo nič – ani vy, ani ja.” 


#8 “Najväčším nepriateľom poznania nie je nevedomosť, ale ilúzia poznania.”


#9 “Všimol som si, že aj ľudia, ktorí tvrdia, že všetko je dopredu dané a nič nemôžeme zmeniť sa predtým, než prejdú cez cestu, obzrú.”

wikimedia.org

#10 “Tichí ľudia majú vždy tú najhlučnejšiu myseľ.”


#11 “Som len dieťa, ktoré nikdy nevyrástlo. Nikdy som si neprestal klásť otázky ‘ako’a ‘prečo’… Niekedy som na ne dokonca našiel aj odpoveď.”


#12 “Nikdy neprestávajte pracovať. Práca dáva vášmu životu zmysel a význam, bez nej by bol prázdny.”


#13 “Pre to, aby som prežil, bolo nevyhnutné udržať si aktívnu myseľ – rovnako, ako si udržať zmysel pre humor.”


#14 “Zaujímavá vec na múdrych ľudí ľuďoch je to, že blázni ich budú vždy považovať za hlúpych.”

wikimedia.org

Pozri aj: Ako bojovať s depresiou? Takto znie jednoduchá rada geniálneho Stephena Hawkinga alebo Slávneho vedca Stephena Hawkinga nikomu predstavovať netreba. Toto ste však o ňom možno nevedeli

themindsjournal
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)