Foto: Twitter, 9News Sydney

Batoľa zázračne dokázalo prežiť tri dni stratené v austrálskom lese.

Batoľa malo na sebe iba tričko a plienku, keď sa stratilo v odľahlých lesoch, naposledy ho videli na chate svojej rodiny v malej vidieckej dedine asi 90 míľ severne od Sydney.

Ako píše portál Unilad, v priebehu víkendu medzi 4. a 5. septembrom stovky ľudí hľadali batoľa menom Anthony ‘AJ’ Elfalak. Záchranné služby sa obávali toho najhoršieho pre mladého chlapca, ktorý má autizmus a ktorý je tiež neverbálny.

Batoľa prežilo tri dni stratené v austrálskych lesoch

Elfalaka nakoniec zbadala helikoptéra počas toho, ako pil vodu z potoka. Bolo nájdené len 470 metrov od nehnuteľnosti v meste Putty a nikto nevie, ako zmizol.

Počas jeho pobytu v lese dieťa utrpelo uhryznutie mravcom, vyrážku kvôli nevymenenej plienke a niekoľko škrabancov a porezaní. Batoľa však bolo prekvapivo nájdené v relatívne dobrých fyzických podmienkach.

Jeho otec Anthony Elfalak sa po nájdení vyjadril novinárom: Je to zázrak. Teraz sa len objíma s mamou. Hneď ako ju začul, otvoril oči, pozrel na ňu a zaspal.”

Oblasť, v ktorej sa batoľa nachádzalo, bola predtým prehľadaná, polícia však predpokladala, že strávil celé tri dni stratené v lese. Cez deň by bolo teplo, v noci teploty dosahovali okolo 6 ° C.

Príslušník štátnej záchrannej služby Simon Merrick našiel batoľa pri potoku. Merrick povedal kolegom, že sa batoľa „obrátilo k nemu s obrovským úsmevom na tvári, na ktorý nezabudne“, uvádza Metro.

Gerry Pyke, záchranár, ktorý vyšetril AJ, nazval chlapca „malým preživším“. Jeho stav nazval „pozoruhodným“ a povedal, že dieťa sa zdá byť „veľmi vďačné“. Polícia stále vyšetruje okolnosti okolo zmiznutia AJ-a. Kamerový systém bol údajne v čase zmiznutia batoľaťa nefunkčný.

Unilad
0
Uložiť článok
Komentovať