Foto: TASR (Martin Baumann), Sexistický blud (Facebook)

Bývalý slovenský premiér dostal nový titul. Nadšený asi nebude.

Anketa Sexistický blud je postavená na rovnakom základe ako sesterská anketa Sexistický kix, ktorá „oceňuje“ sexisticky mienené reklamy. Je postavná na participácii verejnosti, ktorá rozhoduje o tom, ktorý výrok verejne činnej osoby je najsexistickejší. Po týždňoch hlasovania má anketa svojho víťaza – bývalého premiéra Igora Matoviča a jeho status na sociálnej sieti Facebook určený ženám k MDŽ.

Matovič je najsexistickejší

“Chvalabohu za ženy, chýbali by našim očiam, ušiam, srdciam… A určite aj brušká by plakali. Ešteže tomu Adamovi smutno bolo a pánbožko nebol lenivý a žienku vyrobil,“ napísal bývalý premiér SR, Igor Matovič, na svoj profil ešte v marci 2020. To ešte netušil, akú vlnú kritiky na seba týmto statusom znesie.

❌Ďakujeme, že nám pán premiér na MDŽ, deň, kedy si pripomíname boj za práva žien pripomenul, že naše miesto je za sporákom. ❌Venovanie od premiéra k MDŽ.

Posted by Sexistický kix on Monday, March 8, 2021

Veľká bola dokonca natoľko, že Matovič vďaka svojmu statusu získal ocenenie sexistu roka v ankete Sexistický blud. V anticene získal najviac hlasov verejnosti, bolo ich až 831.

Nominovaných mal najviac výrokov

Nebol to však len tento jeden výrok, ktorý sa medzi nominovanými verejnosťou objavil. V ankete tak bol najexponovanejšou verejnou postavou, píše ženský portál denníka SME.

Verejnosť udelila v tohtoročnej ankete Sexistický blud takmer 12-tisíc hlasov. Okrem Matoviča boli medzi nominovanými aj ostatní politici nielen z hnutia OĽANO, ale aj Peter Pellegrini, Eduard Kukan, herec Jozef Vajda, imunológ Vladimír Leksa, moderátor Rádia_FM Rudi Rus, niekdajší humorista a televízny producent Oliver Andrásy, poslanec Štefan Kuffa či poslankyňa Anna Záborská a ďalší.

Ktorý blud je podľa vás najsexistickejší? Hlasujte 📣📣📣Nie náhodou spúšťame hlasovanie na MDŽ. Práve tento deň mnohí…

Posted by Sexistický kix on Monday, March 8, 2021

Ako uvádza SME, organizačný tím ankety chce Igorovi Matovičovi zaslať list s informáciou o udelení anticeny a tiež náučnú knihu z oblasti rodovej rovnosti.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )