Foto: Navair.navy.mil (reprofoto)

Nadšenci UFO si v tisíckach dokumentov prídu na svoje. Či v nich niečo nájdu, je otázne.

Americká vládna agentúra CIA po mesiacoch od odtajnenia prvej várky dokumentov, musela odtajniť všetky ďalšie týkajúce sa ich vyšetrovania prípadov UFO. Prístupné sú tak pre všetkých zadarmo a každý do nich môže nahliadnuť. Čo v nich možno nájsť?

Všetky záznamy americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) je možné si stiahnuť vo formáte PDF z webu súkromnej databázy odtajnených dokumentov Black Vault, informoval web LAD Bible. Zaujímavé na tom je, že bol to práve zakladateľ databázy John Greenewald, ktorý desiatky rokov CIA žaloval, že nechce dokumenty odtajniť, píše web Vice.

CIA vyšetrovala niekoľko prípadov UFO

Greenewald však dosiahol svoje aj napriek tomu, že mu CIA prácu riadne komplikovala. Štúdiu a digitalizácii dokumentov sa venoval niekoľko rokov. Podarilo sa mu dať dohromady množstvá spisov, ktoré boli doposiaľ pred očami verejnosti ukryté. Navyše, CIA dokumenty oficiálne odtajnila, takže dostať sa k nim je maximálne bezpečné. Niektoré z nich už kolujú na sociálnych sieťach.

Podľa všetkého niektoré z odtajnených spisov boli vytvorené v 80. rokoch minulého storočia a podľa informácií z nich CIA skúmala okrem iného aj záhadné výbuchy neďaleko malého ruského mestečka či údajný kontakt s mimozemšťanmi. Problémom je, že niektoré zo spisov sú čitateľné len veľmi slabo, iné ale nie.

Tisícky dokumentov, ktoré nemusia nič preukázať

Na ich čítanie a podrobné preskúmanie však budú potrebné mesiace tvrdej práce. Od odtajnenia si ich z webu Black Vault stiahli tisícky ľudí z rôznych kútov sveta. K dispozícii sú buď v originálnej podobe, ktorú sprístupnila CIA na CD disku (obsahoval viacstránkové súbory vo formáte .tif) alebo v podobe PDF, do ktorej ich dostal práve Greenewaldov so svojím projektom.

Ilustračná foto: Pixabay

Pre nadšencov UFO je zverejnenie dokumentov veľkým povianočným darčekom. Problémom však je, že nič konkrétne, čo by existenciu mimozemšťanov potvrdzovalo, sa v nich nájsť zrejme nepodarí. Len pred pár mesiacmi však Pentagon zverejnil sériu videí, na ktorých neidentifikovateľné lietajúce objekty zachytáva na radaroch. To, čo to mohlo byť, sa dodnes nepodarilo objasniť.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )