Foto: MovieStillsDB

Pesnička I'll Be There for You sa stala svetovým hitom.

Nahrať úvodnú pieseň k filmu, respektíve seriálu, z ktorého sa stane celosvetový ošiaľ, nemusí byť vždy len prínosné. Svoje o tom vie aj kapela The Rembrandts, ktorá sa v podstate kvôli hitu I’ll Be There for You rozišla.

Článok pokračuje pod videom ↓

Seriál Priatelia (Friends) oslávi budúci rok už 30. narodeniny a s určitosťou sa dá povedať, že ide o projekt, ktorý ovplyvnil, formoval a viedol viaceré generácie fanúšikov, píše Unilad.

Záber zo seriálu Priatelia Foto: National Broadcasting Company (NBC)

Ikonická šestica v zložení Rachel (Jennifer Aniston), Phoebe (Lisa Kudrow), Ross (David Schwimmer), Monica (Courteney Cox), Chandler (Matthew Perry) a Joey (Matt LeBlanc) sa v živote okrem humoru stretávajú aj s bežnými problémami každého človeka, čo seriál ešte viac približuje k širokému spektru divákov.

Jedna kapela ich rovno odmietla

A čo by to bol za seriál bez poriadnej a príznačnej úvodnej piesne? Tú pre Priateľov nahrali a dotvorili hudobníci z americkej rockovej kapely The Rembrandts. Celá kauza okolo úvodnej piesne je však omnoho komplikovanejšia, než sa môže na prvý pohľad zdať.

Dnes by sa pravdepodobne skupiny pobili o to, kto nahrá pieseň ku kultovému seriálu, no v roku 1994 to bolo inak. Priatelia bol nový projekt a rockové kapely si nechceli poškodiť renomé u fanúšikov či konkurencie tým, že budú nahrávať krátke televízne piesne len pre reklamné účely.

Foto: MovieStillsDB

Tvorcovia seriálu totiž ako prvú možnosť oslovili skupinu R.E.M., pričom chceli použiť ich pieseň Shiny Happy People. Kapela to odmietla, a tak sa musela hľadať nová alternatíva. Neskôr sa tím scenáristov a tvorcov Priateľov postaral o takmer celý text piesne I’ll Be There for You. Hudbu dostala na starosti skupina The Rembrandts, ktorá však tiež spočiatku odmietala túto prácu, no kvôli zmluve s Warner Bros. Television boli viazaní.

Stratili energiu

Danny Wilde a Phil Sōlem rozšírili ústrednú melódiu o dva nové verše a túto verziu zaradili na svoj tretí štúdiový album. Možno bol ich prvý „tušák“ dobrý, keďže neskôr ich práve táto skladba na istú dobu rozdelila.

„Zabilo to náš vibe a našu energiu. Z kapely, ktorá vypredáva kluby rockovou muzikou sme sa stali dvojicou, ktorú chcú vidieť v nákupnom centre matky s deťmi, neboli sme to my,“ povedal o problémoch spôsobených nahrávaním úvodnej piesne k Priateľom Danny Wilde.

Kapela sa tak v roku 1997 rozdelila, no od roku 2000 opäť fungujú spoločne, pričom ich posledný album Via Satellite vyšiel v roku 2019. Aj keď sa kapela kvôli hitu k seriálu na pár rokov oddelila, v konečnom dôsledku ich to pravdepodobne teraz až tak nemrzí, keďže ich hit je známy po celom svete a je isté, že ešte veľmi dlho aj bude.

Uložiť článok

Najnovšie články