Foto: Reprofoto TV JOJ

Partnerka zvažuje trestné oznámenie na stavebnú spoločnosť.

Už v nedeľu okolo obeda sa žeriavnik sťažoval na bolesti, pričom jeho problémy nebrali kolegovia ani nadriadení na ťažkú váhu. Všetko sa zmenilo v momente, keď sa Jozef nevracal domov z práce a jeho partnerka začala mať zlé tušenie. Mala pravdu. 

Jozef sa po konci pracovnej doby nevracal zo žeriavu dole, čo síce mohlo vzbudiť prvotné obavy, no záhadou je, že nikomu nechýbal a nikto sa nestaral o to, či už je vôbec dole zo stroja. Tragédia sa stala v mestskej časti Devínska Nová Ves.

Sedemnásobný otec sa nevrátil domov celú noc, čo zalarmovalo jeho partnerku Miroslavu. Napokon sa v pondelok nadránom zistilo, že Jozefa v kabíne uväznili zdravotné problémy s obličkami. Orgány mu začali postupne odchádzať a muž od bolesti upadol do bezvedomia.

Zlyhali mu orgány

Keď spolupracovníci zistili, že muž je stále v kabíne, vyslali hore kolegov aj záchranárov, no kvôli problémom s dostupnosťou museli lezci dostať muža na zem. Po prevoze do nemocnice sa ho, žiaľ, nepodarilo zachrániť. „Zlyhali mu všetky orgány,“  cituje partnerku Miroslavu portál Noviny.sk.