Foto: Profimedia

Šimpanz Bubbles bol domácim miláčikom Michaela Jacksona, brával ho so sebou na turné, aj do reštaurácií.

Šimpanzy boli kedysi populárnymi domácimi miláčikmi. Ľudia sa ich pokúšali vychovávať ako deti, takmer vždy to však skončilo tragicky. Podľa médií to inak nebolo ani v prípade šimpanza Bubblesa, ktorý bol kedysi miláčikom ikonického speváka Michaela Jacksona. Ako to však bolo v skutočnosti?

Bubblesa údajne zachránil z biomedicínskeho centra

Nejedna celebrita mala netypického domáceho miláčika. Napríklad, George Clooney mal prasiatko menom Max, herečka Phyllis Gordon chovala geparda a ako píše Vogue, Elvis Presley bral všade so sebou šimpanza Scattera. Práve pre šimpanza sa rozhodol aj kráľ popu Michael Jackson.

Šimpanz, ktorý dostal meno Bubbles, sa narodil v roku 1983. Jackson ho odkúpil od texaského výskumného strediska. Ako píše portál Center for Great Apes (Centrum pre veľké primáty), Bubbles sa údajne narodil v biomedicínskom centre. Tu ho ako mláďa oddelili od matky a do rúk sa dostal hollywoodskemu trénerovi, ktorý sa postaral o to, aby bol šimpanz ideálnym domácim miláčikom.

Netrvalo dlho a medzi spevákom a šimpanzom sa vytvorilo blízke puto, stala sa z nich nerozlučná dvojica. Michael ho brával so sebou na cesty vždy, keď to bolo možné. Dokonca, keď mal Bubbles 4 roky, putoval s ním aj na turné do Japonska, kde spolu pili čaj s vtedajším starostom Osaky. Bývali vždy v jednej hotelovej izbe a spevák ho so sebou brával aj do reštaurácií. Neraz dokonca nosili aj zladené kostýmy. Samozrejme, získal si aj srdcia miliónov fanúšikov po celom svete, zaradil sa medzi tých najslávnejších a najmilovanejších domácich miláčikov.

Objavoval sa v hudobných klipoch (vystupoval napríklad v Jacksonovom klipe k pesničke Leave Me Alone), vo filmoch a pravidelne vystupoval v rôznych reláciách v televízii. Dokonca sa naučil napodobňovať aj slávny tanečný krok „moonwalk“. Podľa portálu LAD Bible šiel Bubbles takmer všade, kam aj spevák.

Spočiatku žil s Michaelom v rodinnom domove v Los Angeles, neskôr bol však presunutý do slávneho sídla Neverland Ranch. V spevákovej spálni mal údajne kolísku, v ktorej spával a s Jacksonom zdieľal aj spoločnú toaletu. Podľa portálu Express sa šimpanz dokonca naučil aj stolovať a mal tiež vlastného osobného strážcu. Michael ho so sebou brával aj do nahrávacieho štúdia, kde mu zviera robilo spoločnosť pri nahrávaní tých najslávnejších skladieb (vrátane piesne Bad).

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články