Foto: YouTube - Will Smith (reprofoto)

Lepšie neskoro ako nikdy.

Herec Will Smith zverejnil na svojich sociálnych sieťach vyše 5-minútové video, kde odpovedá na otázky o facke na tohtoročných Oscaroch ako aj o tom, ako spomínanú situáciu prežíval a na čo myslel.

„Počas posledných mesiacov som veľa premýšľal a pracoval na sebe… Pýtate sa ma veľa férových otázok a potreboval som čas, aby som vedel odpovedať,“ začína herec svoje video, ktoré má po jednom dni milióny pozretí.

Je mu to ľúto

Smith prezradil, že spomínanú facku hlboku ľutuje a ospravedlnil sa aj samotnému Chrisovi Rockovi, jeho rodine a priateľom, ktorým týmto spôsobom taktiež spôsobil bolesť. Chrisovi údajne aj napísal a chcel sa s ním osobne stretnúť, no ten mu odkázal, že ešte nie je pripravený.

„Moje správanie bolo neakceptovateľné a som tu pre teba, keď budeš pripravený sa porozprávať,“ odkázal komikovi. Na otázku, prečo podobné slová neadresoval aj počas svojho víťazného príhovoru na samotných Oscaroch odpovedal, že v spomínanom momente mal zahmlenú myseľ.

Mimoriadne úspešný herec sa neskôr vo videu ohradil voči násilnému správaniu a svojich fanúšikov ubezpečil, že si nemyslí, že to od neho bolo správne a vhodné. Jeho manželka vraj s fackou nemala nič spoločné a išlo o jeho osobné rozhodnutie.

Verejnosť prijala spomínané video pomerne rozpačito a rozdelila sa na dva tábory. Prvý tábor Smitha podporuje, zatiaľ čo druhý mu vyčíta neskorú reakciu, ktorá navyše nevyzerá veľmi úprimne. Video má na YouTube zatiaľ 83-tisíc likeov a až 110-tisíc dislikov.