Foto: HBO

Na finálnu sériu Hier o tróny sa čakalo dva roky.

No posledná séria nedopadla celkom podľa očakávaní. Pocity divákov sú zmiešané a nedokážu tvorcom odpustiť fakt, že sa napriek takému časovému odstupu dopúšťajú bizarných chýb. Napríklad, v jednom z dielov popíja Daenerys kávu z poháru Starbucks. Kto už však raz začal ôsmu sériu pozerať, nenechá si ujsť ani finále.

Článok pokračuje pod videom ↓

Finálne si nenechajú ujsť mnohí

Nejeden fanúšik si napriek zmiešaným pocitom nemôže nechať ujsť finále poslednej série Hier o tróny. Kto raz začal pozerať, musí predsa vedieť, či s koncom seriálu skončia aj životy všetkých obľúbených postáv, alebo sa aspoň nad niektorými tvorcovia predsa len zľutujú. Niektorí fanúšikovia seriálu sú dokonca ochotní zájsť tak ďaleko, že si kvôli novému dielu vyberú deň voľna. Aby si mohli otvorenie poslednej série pozrieť čo najskôr, zobrali si z práce deň voľna až tri milióny Britov. Očakáva sa, že v deň vypustenia finálnej časti sa scenár zopakuje, avšak ľudí, ktorí ostanú doma, by malo pribudnúť.

View this post on Instagram

Do you think Arya will kill Daenerys? 👇

A post shared by Game of Thrones (@gameofthronesnotofficial) on

Vplyv na výkon v práci a absencie

Prieskum týkajúci sa dochádzky ľudí do práce deň po odvysielaní novej časti Hier o tróny vykonala spoločnosť The Harris Poll na požiadanie The Workforce InstituteKronos Incorporated a zdá sa, že zamestnávatelia to v nasledujúcich dňoch nebudú mať ľahké, a to nielen v Británii. V prieskume vykonanom v Amerike až 27,2 milióna ľudí priznalo, že po odvysielaní posledného dielu na ďalší deň pravdepodobne ich pracovný výkon nebude práve najlepší, budú pracovať z domu, budú do práce meškať alebo neprídu vôbec. Zdá sa teda, že finálny diel Hier o tróny sa zrejme prepracuje medzi 10 najsledovanejších na svete.

View this post on Instagram

Official Stills from Episode 4 🔥

A post shared by Game of Thrones (@gameofthronesnotofficial) on

Držte sa, absencie prichádzajú

Takýto efekt však má nielen prvý a posledný diel obľúbeného seriálu, v prieskume až 20 miliónov ľudí priznalo, že séria ako celok ovplyvňuje ich pracovný výkon alebo dochádzku, a to napriek tomu, že finálna séria nemá práve najpozitívnejšie ohlasy. Kým mnohí zamestnávatelia chápu, že človek nie je stroj a občas dobre padne flexibilný rozvrh, aby sa mohol venovať aj niečomu inému ako práci, veľa zamestnávateľov zrejme nadšených nebude.

Finálny diel Hier o tróny by mal byť odvysielaný na HBOSky Atlantic už v nasledujúcich dňoch. Čo myslíte, ako to celé dopadne?

unilad, businesswire
Uložiť článok

Najnovšie články