Foto: MovieStillsDB

Článok obsahuje spoilery zo záverečnej časti. Ak ste ju ešte nevideli, je iba na vás, či chcete pokračovať v čítaní článku.

Fanúšikovia mohli vidieť záverečné časti The Big Bang Theory. Obľúbený seriál tak po dvanástich rokoch ukončil svoje vysielanie a uzavrel osudy hlavných hrdinov. Poďme si spoločne pripomenúť, čo všetko priniesol a čím si získal srdcia miliónov fanúšikov z celého sveta. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Všetko to začalo v roku 2007, keď sa na televíznych obrazovkách objavila úplne prvá časť. Sympatická blondínka Penny v nej narušila zdanlivo fungujúci život podľa pravidiel zmluvy spolubývajúcich fyzikov Leonarda a Sheldona. A spolu s nimi aj ich dvoch kamarátov, ktorých pomohla vytiahnuť z utiahnutého nerdského života.

Foto: MovieStillsDB

Tvorcom sa do deja podarilo múdro zakomponovať svet vedy, komiksov či superhrdinov a priniesť ich nám všetkým aj spolu s dávkou humoru. Scenáristi vytvorili originálne charaktery postáv, ktoré si diváci okamžite obľúbili a ani po rokoch nás neprestalo baviť sledovať a počúvať ich rozhovory na gauči v obývačke.

Celý príbeh kamarátov vyvrcholil dvanástou sériou, ktorej poslednú časť sme mohli vidieť vo štvrtok. Vďaka svojej dĺžke vzniku, mal seriál dostatok času a priestoru na to, aby každá jedna postava zahrala a uspokojivo ukončila svoj dejový oblúk. Nebolo v nej teda žiadne hluché miesto a môžeme byť naozaj spokojní s tým, kam až seriál dospel.

Foto: MovieStillsDB

Dočkali sme sa!

Jednou z najvýraznejších postáv bol nepochybne svojrázny Sheldon Cooper. Od začiatku túžil získať ocenenie a úspech za svoju prácu. Dlho sa zaoberal svojím výskumom, ktorý sa však nakoniec ukázal ako nesprávny. Napokon sa mu však za spoločný projekt s Amy podarilo získať vytúženú Nobelovu cenu za fyziku. A ako sme mohli vidieť v dojímavom finále, to nebolo ani zďaleka všetko.

Pokazený výťah začal znova fungovať a nechýbalo ani ospravedlnenie Sheldona svojim priateľom za to, že možno nebol vždy úplne takým kamarátom, ako by si zaslúžili. Milé prekvapenie si prichystali aj Penny s Leonardom. Mnohí diváci mali slzy na krajíčku a tvorcovia Chuck Lorre a Bill Prady môžu byť naozaj so svojím dielom spokojní. Všimli ste si však, že priezvisko Penny sa počas celého vysielania ani raz nespomenulo? A nestalo sa tak ani v úplne poslednej epizóde. Tak to pravdepodobne navždy zostane príjemnou záhadou.

Foto: MovieStillsDB

Neustále si získaval viac fanúšikov

Podľa oficiálnych štatistík si sitkom získal už pri svojej prvej sérii neuveriteľných 8,4 milióna sledovateľov iba v Spojených štátoch. Tieto čísla nasledujúcimi sériami rástli a divácky najsledovanejšou sa stala 7. séria, ktorú v USA sledovalo neuveriteľných 20,4 milióna divákov. Zvyšné série si držali podobnú vysokú úroveň sledovanosti, ktorá už neklesla pod 18,63 milióna. To je dôkazom toho, že ide o jeden z mála seriálov, ktorý nestratil svoje kvality, práve naopak.

Za 12 sérií sme mohli vidieť až 269 častí, posledná bola zložená z dvoch, s názvami The Change Constant a The Stockholm Syndrome. Od roku 2017 sa na televíznych obrazovkách objavil jeho spin-off  s názvom Young Sheldon, ktorý nám fascinujúci svet Sheldona priblížil ešte viac a podobne komickou formou. Ak vám je teda za koncom Teórie veľkého tresku smutno, určite ho neprehliadnite.

Foto: MovieStillsDB

Pocta osobnostiam vedy a popkultúre

Teórii veľkého tresku sa ako prvému podarilo plynule prepojiť prvky teoretickej fyziky a geek hráčskej kultúry. Zároveň ich jednoduchou formou sprostredkovať aj bežným divákom. Rovnako vzdal hold veľkým menám ako Stephen Hawking, Elon Musk, Steve Wozniak alebo Buzz Aldrin. A nechýbali ani obľúbené filmy alebo hry ako Star Wars či Star Trek.

Seriál získal až sedem nominácií na Zlaté glóbusy, medzi ktorými dominovalo najmä meno predstaviteľa Sheldona, Jima Parsonsa, ktorý jednu premenil na víťazstvo. V roku 2011 sa tak stal víťazom kategórie Najlepší herec v komediálnom seriáli. A to je dôkazom toho, že okrem dobrých tvorcov a štábu pri nakrúcaní nechýbalo ani kvalitné herecké obsadenie.

csfd.czsk.wikipedia.org

Najnovšie články