Foto: Pixabay

Snažíte sa naškrabať si nejaké drobné bokom, ale nedarí sa vám to?

Ani nám. Lenže to je maximálne v poriadku. Všetci máme nejaké výdavky a niektorí aj dosť šťastia na to, aby sme si ich vyplatili hneď na začiatku mesiaca. Lenže, keď sa vám zbytok peňazí ocitne v rukách, len sotva z neho niečo uškrblíte. Pôjdete s tamtým na pivo, s iným na kávu, potom zbadáte pekný sveter za dobrú cenu, o deň na to chce kamarát požičať a zrazu je koniec mesiaca, vy ste bez peňazí a opäť ste si nič neušetrili.

To je celkom bežný problém. Pokiaľ je vám to známe a viete o sebe, že nedokážete šetriť napriek tomu, že by ste veľmi chceli, ešte stále existuje spôsob, ako vašu peňaženku zachrániť. Ide o metódu, počas ktorej si odkladáte peniaze naprieč celým rokom a ani si toho nevšimnete. Prvý týždeň v roku si odložíte euro. Druhý týždeň dve eurá, a tak ďalej. Takýmto spôsobom, ušetríte ročne 1 378 eur.

Pexels

Keď sa však na konci roka spamätáte a začnete kupovať darčeky a pripravovať sa na Silvester, všetky tieto peniaze sa rozlietajú. Ako teda ušetriť podobným spôsobom, no efektívnejšie? Metóda, ktorú sme zmienili sa nazýva 52 týždňová výzva. Existuje však aj niečo s názvom 365 dňová výzva. To znamená, že prvý deň v týždni si odložíte euro a posledný deň sedem. Koľkí je deň v týždni, toľko peňazí si odložíte.

via GIPHY

Na konci mesiaca, stúpanie anulujete a začnete od znova. Za týždeň si takto dokážete odložiť 28 eur, ktoré by ste pravdepodobne investovali do zmieňovaného svetra. Ten nepotrebujete a jeho cena aj tak ešte klesne. Takýmto spôsobom si ušetríte na konci roka 1 456 eur. Nie je to síce ani o stovku viac ako pri prvej metóde, no rozhodne je efektívnejšia. Ktorú si zvolíte je však len vás, pretože samotný výsledok docielite oboma spôsobmi. Veľa šťastia.

indy100.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )