Foto: TASR - Jakub Kotian

Ústredný krízový štáb tiež odporučil znížiť pred Vianocami počet pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19 zo súčasných 1 500 na 500.

Ústredný krízový štáb (ÚKŠ) odporučil vláde, aby na zníženie počtu pozitívnych prípadov siahla ešte v decembri po masívnom testovaní, ktoré je „výrazne vhodnejšou formou ako lockdown“, ktorý používa väčšina krajín.

Vo svojom príspevku na sociálnej sieti to uviedol predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO). Ako ďalej dodal, ÚKŠ tiež odporučil znížiť pred Vianocami počet pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19 zo súčasných 1500 na 500 a tiež znížiť počty pozitívnych ľudí do takej miery, aby sa mohli deti najneskôr po sviatku Troch kráľov, ktorý je 6. januára, vrátiť do škôl.

Nakúpia sa testy, čaká nás plošné testovanie

Vláda dnes prijala aj uznesenie, v ktorom poverila Ministerstvo hospodárstva SR, aby do konca roka zabezpečilo nákup 16 miliónov testov. „Podstatná časť z nakúpených testov bude k dispozícii na masívne celoplošné a následné opakované lokálne testovania v ohniskách nákazy a druhá časť na testovanie zdravotníckych pracovníkov v nemocniciach, pacientov, klientov a zamestnancov v domovoch sociálnych služieb či bezplatné testovanie v mobilných odberových miestach, ktorých je už vyše 100 po Slovensku k dispozícii každému, kto cíti potrebu poznať svoj zdravotný stav,“ uzavrel Matovič.

Viac o plošnom testovaní pred Vianocami aj o tom, ktoré sa uskutoční tento víkend sa dočítate v našom aktuálnom článku.

0
Uložiť článok
Komentovať