Reprofoto:Dracik.cz

Kým na Slovensku sa ohľadom textov navonok nič nedeje, v Česku je to iné.

Hračkárstvo Dráčik sa v médiách objavuje veľmi často, avšak len výnimočne je to spojené s jeho primárnou činnosťou. Dôvodom mediálnej pozornosti sú kontroverzné texty, ktoré majiteľ Dušan Víglaský na stránke publikuje. V nich nepriamo vystupuje proti NATO a zároveň podporuje Rusko, vyjadruje sa proti očkovaniu voči ochoreniu COVID-19, či zverejňuje texty nepriamo namierené proti LGBTI+ komunite. A robí to nielen na slovenskej stránke hračkárstva, ale aj na českej. 

O Dráčika sa zaujíma polícia

Portál TV Noviny s odvolaním sa na české Lidovky píše, že výroky, ktoré Víglaský uverejňuje na českú verziu stránky hračkárstva Dráčik, preveruje tamojšia polícia.

„Začali sme sa prípadom zaoberať. V tejto chvíli prípad posudzujeme a až potom budeme vedieť oznámiť, či ide o protiprávne konanie a o aký druh,“ povedala pre Lidovky hovorkyňa polície Irena Pilařová.

Víglaský tvrdí, že ho médiá poškodzujú

Majiteľ hračkárstva sa snaží voči tomu, čo o ňom médiá píšu, brániť. Tvrdí, že neuráža homosexuálov, pritom zverejnil text s nadpisomPravý význam nezmyslov LBGT3, BEMELEM a podobne“, ktorý už nie je k dispozícii. Uvádza tiež, že nepodporuje Rusko, pritom ale šíri ruskú propagandu, čo bolo vidieť aj prípade podpisu obrannej dohody s USA.

Reprofoto: Dráčik

Tvrdí tiež, že nespochybňuje COVID-19, no tvrdí, že očkovanie vytvára hromadu utajovaných vedľajších účinkov, či dokonca napísal, že vakcína spôsobuje samotné ochorenie. Vyvracaniu mýtov, ktoré Dráčik uviedol, sme sa venovali v samostatnom článku.

TV Noviny uvádzajú, že sa prípadom zaoberá aj naša polícia, avšak prezídium túto správu nepotvrdilo a momentálne nie sú známe žiadne nové informácie.

Najnovšie články