Foto:Screenshot zo stránky Dracik

Nie je bežné, že by sa hračkárstvo vyjadrovalo k politike.

Ľudia, ktorí v posledných hodinách zamierili na internetovú stránku predajcu hračiek Dráčik, mohli byť prekvapení, či sa pri zadávaní stránky nepomýlili. Hneď na úvodnej stránke ich totiž privítal banner, ktorý by na stránke hračkárstva nikto nečakal. 

Prekvapivý banner

Slováci si želajú mier pre všetky národy. Chceme naše územie bez cudzích vojsk a základní.Banner s takýmto textom sa začal návštevníkom stránky zobrazovať v posledných hodinách. Text na modrom poli je doplnený jednoduchou kresbou bielych holubíc, symbolov mieru.

Foto:Screenshot zo stránky Dracik

Hneď vedľa sa nachádza menší banner s často kladenými otázkami. Medzi nimi vysvetlenie, prečo je na stránke umiestnený tento banner, ale nenájdete.

Reakcia na obrannú dohodu

Banner je pravdepodobne reakciou na dohodu o obrannej spolupráci s USA. Tú iba pred pár hodinami vo Washingtone podpísal minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) a za USA šéf diplomacie Antony Blinken.

Foto: TASR/AP

Zmluvu musí ešte odobriť Národná rada SR. Potrebná je tiež ratifikácia prezidentkou SR.

Dohoda by mala umožniť americkým ozbrojeným silám využívať vojenské letiská Malacky-Kuchyňa a Sliač, prípadne iné dohodnuté zariadenia a priestory. Slovensko ich má poskytovať bez nájomného. Dohoda by mala platiť desať rokov. Potom zostáva platná, alebo ju možno vypovedať s ročnou výpovednou lehotou.

Uložiť článok

Najnovšie články