Reprofoto: Dráčik

Hračkárstvo Dráčik sa opäť vyjadrilo k téme, ktorá spoločnosťou rezonuje.

Už je pomerne bežné, že hračkárstvo Dráčik má potrebu, okrem predaja hračiek (ako by každý očakával), vyjadrovať sa k spoločenským témam. Ich odkazy zverejňované na hlavnej stránke hračkárstva zaujímajú takmer výhradne postoje, ktoré vídame u ľudí šíriacich konšpirácie, hoaxy alebo prokremeľskú propagandu. 

Ďalší odkaz

Dráčik sa pomerne často takýmto spôsobom vyjadruje k aktuálnym témam. Na začiatku februára sa vyjadroval k obrannej dohode s USA, ďalej v apríli hľadal niekoho, kto predá plyn pre Slovensko, či spomínal slovenský Mariupoľ.

A ani najnovšia správa sa nevymyká zaužívaným štandardom, ktoré si hračkárstvo nastavilo. Autor textu na hlavnej stránke Dráčika sa snaží poukázať na podľa neho „pravý význam nezmyslov LBGT3, BEMELEM a podobne.“

Reprofoto: Dráčik

 LBGT3, BEMELEM

Okrem zjavného preklepu a nelogickej číslovky tri v označení LGBT+, nás zaujalo aj slovo BEMELEM. Jeho význam sme nikde nenašli, no môže ísť o snahu označenia hnutia Black Lives Matter. Je pravdepodobné, že zámerné chyby a nelogickosti v označeniach je akási poistka, ak by niekto chcel na hračkárstvo podať trestné oznámenie.

Hračkárstvo funguje na Slovensku už vyše 30 rokov a jeho majiteľom je Dušan Víglaský, ktorý s veľkou pravdepodobnosťou stojí za týmito textami.

Najnovšie články