foto: TASR/AP (ilustračné)

V stredočínskom meste Wu-chan, pôvodnom epicentre pandémie nového koronavírusu, povolili obmedzený pohyb obyvateľov po jeho území aj mimo neho.

Magistrát mesta v pondelok oznámil, že obyvatelia, ktorých zdravie v elektronickej databáze klasifikujú ako „zelené“ budú môcť opustiť štvrte, kde žijú, ak budú mať dôkaz, že sa vracajú do práce.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mestská hromadná doprava obnovuje prevádzku a úrady tiež nariadili rozobratie kontrolných stanovíšť medzi jednotlivými časťami mesta. Osoby, ktoré chcú opustiť Wuchan a ísť do iných častí provincie Chu-pej, ale nie mimo ňu, môžu požiadať o povolenie, pričom musia predložiť lekársku dokumentáciu vrátane testov na ochorenie COVID-19.

Novým koronavírusom, ktorý spôsobuje zmienené ochorenie, sa celosvetovo nakazilo viac ako 336-tisíc ľudí a vyše 14 600 naň zomrelo. Zatiaľ sa z neho zotavilo viac ako 98 300 pacientov, väčšina z nich v Číne. V krajine zaznamenali viac ako 81-tisíc prípadov, mnoho z nich práve vo Wuchane, kde sa nákaza po prvý raz objavila. Wuchan bol prvé mesto, ktoré v dôsledku vírusu uzavreli.

Najnovšie články