Ilustračná foto: Unsplash (Marvin Meyer)

Operátori rozdávajú služby zadarmo.

Na mimoriadnu situáciu v súvislosti s koronavírusovou pandémiou reagujú aj slovenskí mobilní operátori. Tí sa rozhodli, že svojim zákazníkom dajú niekoľko výhod zadarmo, aby im čas strávený v domácej karanténe spríjemnili. Čo všetko ponúkajú najväčší hráči na slovenskom trhu?

Veľké objemy dát, balíky SMS-iek či multimediálne balíčky – to všetko sa rozhodli svojim klientom zadarmo poskytnúť slovenskí mobilní operátori počas karanténnych dní.

Ponuka benefitov mobilných operátorov je skutočne pestrá, aj keď nie každý z nich dokázal zadarmo sprístupniť všetko. Najštedrejší bol v tomto ohľade operátor Orange, ktorý toho svojim zákazníkom dal bezplatne najviac. Čo všetko si môžete aktivovať, sa dozviete v prehľade nižšie.

10 GB dát aj neobmedzené SMS od Orange

Počnúc 18. marcom sa operátor Orange rozhodol slovenským občanom pomôcť v neľahkej situácii, kedy mnohí z nás museli svoj pracovný život presunúť do pohodlia vlastného domova. Na aktuálnu situáciu s koronavírusom zareagoval štedrými balíčkami s viacerými výhodami.

Zadarmo ponúka balík 10 GB voľných dát na doma, k tomu zároveň aj neobmedzené SMS a MMS do všetkých sietí či dátový balík Čet, s ktorým možno využívat neobmedzené dáta na komunikačné aplikácie Messenger, Skype, Viber či WhatsApp a ďalšie.

Ilustračná foto: Unsplash (Jamie Street)

Orange umožňuje aktivovať všetky tri balíčky súčasne, 10 GB dát je však určených výhradne na domáce použitie pre tých, ktorí pracujú z domu. Je teda možné, že ak by ho využívali zákazníci na cestách alebo pri presunoch, môže im výhodu zrušiť. Viac o bezplatných benefitoch sa dozviete na webe operátora.

Ako si benefity aktivujete?

  • Balík 10 GB voľných dát = SMS-kou v tvare „DATA“ na číslo 317
  • Neobmedzené SMS/SMS = SMS-kou v tvare „SMS“ na číslo 316
  • Dátový balík Čet = SMS-kou v tvare „CET“ na číslo 716

1000 GB dát dáva Telekom

S bezplatnými dátovými balíčkami nezaostáva za konkurenčným Orangeom ani Telekom. Ten svojim zákazníkom s mobilným paušálom ešte vo februári dal 1000 GB dát naviac vrámci promo akcie na mesiac marec.

Ilustračná foto: Unsplash (Jamie Street)

Akciu sa napokon operátor rozhodol predĺžiť aj počas apríla. Balíček s obrovským objemom dát si môžu aktivovať všetci zákazníci s paušálmi Áno, Áno Biznis, Happy aj Bez záväzkov. Automaticky tento balíček dostanú aj biznis klienti, ktorým dáta aktivuje priamo operátor. Viac informácií o ďalších bezplatných benefitoch a akciách nájdete na webe operátora.

S O2 nuda nehrozí, dáva zadarmo HBO GO

Aj keď mnohých zákazníkov O2 by v aktuálnej koronavírusovej situácií potešili skôr bezplatné dátové balíčky, tento operátor na to ide trošku inak.

Užívateľské rozhranie streamovacej služby HBO Go. Foto: HBO Go

Uvedomuje si, že nudu treba zahnať aj inak,  preto svojim zákazníkom počnúc dneškom (20. marec) dáva bezplatný mesačný prístup k streamovacej službe HBO GO. Službu si môžu aktivovať všetci zákazníci fakturovaných služieb a k dispozícii je od 20. marca do 21. apríla. Čím skôr si ju teda zákazníci O2 predplatia, tým dlhšie si ju budú môcť užívať, nakoľko táto ponuka je zatiaľ limitovaná mesačnou platnosťou.

O2 bude všetkým zákazníkom posielať SMS s inštrukciami, ako si službu aktivujú. Viac informácií o ďalších benefitoch nájdete na webe operátora.

Ako si benefit aktivujete?

  •  SMS-kou tvare „HBOGO medzera A“ na číslo 99222
  • O2 ale službu nebude automaticky deaktivovať, zákazník tak bude musieť urobiť sám, inak sa mu po 21. apríli bude účtovať mesačný poplatok 5.99 eura mesačne. Službu deaktivujete SMS-kou v tvare „HBOGO medzera D“ na číslo 99222.
Orange, Telekom, O2
Uložiť článok

Najnovšie články