Tento článok nie je vhodný pre ľudí mladších ako 18 rokov
Mám viac ako 18 rokov

Foto: unsplash

Nie je to také komplikované, ako by ste si možno mysleli.

Niekomu sa páči BDSM, iní preferujú rôzne hračky či role play. Nech sú ale vaše preferencie pri milostných radovánkach akékoľvek, toto je niečo, po čom túžia milióny žien (a nielen ony).

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše LADbible, sexuálna túžba je jedinečná a každý ju prežíva vlastným spôsobom. Vďaka sociálnym sieťam sa však dnes o tom, po čom iní túžia, môžeme dozvedieť viac než kedykoľvek predtým. Väčšinu ľudí ale spája túžba po jednom – po pochvale.

Ako vysvetľuje doktorka Nicole K McNichols, mnoho ľudí vzruší, ak ich partner počas styku pochváli a zloží im kompliment. Hovorí sa tomu „praise kink“ a táto preferencia tvorí, podobne ako ostatné, isté kontinuum. Kto by ale nemal rád, keď mu niekto počas milovania povie, aký je krásny a úžasný.

Foto: unsplash

Je to narcistické?

Samozrejme, môže to trochu budiť dojem, že osoba, ktorá sa v niečom takom vyžíva, je narcistická. Na tom ale nie je nič zlé. Vyjadrenie McNicholsovej na TikToku lajkovali už milióny používateľov. Niektorým ženám sa páči, keď ich muž nazve „dobrým dievčaťom“. Iné chcú, aby ich partner pochváli za skvelý výkon, ktorý podávajú alebo za to, ako úžasne práve vyzerajú.

Mnoho ľudí ani len netuší, že niečo takéto vôbec niečo má definíciu a tvorí to samostatnú kategóriu preferencií. No tisícky žien priznávajú, že práve toto je niečo, čo ich dokáže pri sexe naozaj nažhaviť.

Najnovšie články