foto: TASR/AFP-Thibault Savary

Na území našej krajiny tak registrujeme 1 767 pozitívnych prípadov na nový koronavírus.

V pondelok (6. 7.) na Slovensku pribudli 2 prípady nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1767 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na stránke covid-19.nczisk.sk.

Počas pondelka urobili iba 873 testov, spolu ich doteraz vykonali vyše 219-tisíc.

Počet uzdravených sa zvýšil o 7, z ochorenia sa vyliečilo dokopy 1473 pacientov. Nepribudlo ani úmrtie pacienta s pozitívnym testom na COVID-19. Slovensko naďalej eviduje 28 úmrtí.

Od utorka platia nové pravidlá pre hromadné podujatia

Od utorka umožňuje Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR organizovať hromadné podujatia nad 1000 osôb aj pre nesediace obecenstvo, a to len vtedy, pokiaľ je organizátor schopný zabezpečiť rozdelenie priestoru hromadného podujatia na sektory, v ktorých má zabezpečiť kontrolovaný vstup a výstup.

V sektore sa v jednej chvíli môže nachádzať najviac 1000 osôb a organizátor musí byť v každej chvíli schopný preukázať počet osôb aktuálne sa nachádzajúcich v jednotlivých sektoroch. Pre exteriérové sektory platí, že na jednu osobu musí pripadať najmenej päť štvorcových metrov plochy sektora, v interiéri je potrebných najmenej desať štvorcových metrov plochy.

foto: SITA/Martin Havran

Pokiaľ je na účasť na hromadnom podujatí potrebná vstupenka alebo iný obdobný doklad, ÚVZ SR odporúča jej predaj účastníkom iba online spôsobom.

Pre podujatia so sediacim obecenstvom nad 1000 osôb platí od 7. júla povinnosť zabezpečiť sedenie v každom druhom rade. Obsadenie kapacity priestorov určených pre sediace obecenstvo nemôže byť vyššie ako 50 percent.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )