Foto: MovieStillsDB

Podobnosť herečky s Marilyn je neuveriteľná a ľudia zostali od prekvapenia v nemom úžase.

Pred niekoľkými hodinami uverejnil Netflix trailer na dlhoočakávanú novinku o Marilyn Monroe, ktorá získala kontroverzné hodnotenie NC-17, čo znamená, že nebude vhodná pre divákov do 17 rokov. Ide o prvý takýto film vôbec, ktorý streamovacia služba uvedie. Ľudia sú z dvojminútovej ukážky nadšení. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Z nového traileru ku snímke Blonde naskakuje husia koža. Herečka Ana de Armas vyzerá ako Marilyn Monroe, má podobnú gestikuláciu ako Marilyn, dokonca rozpráva ako táto ikona. „Zo všetkých filmov a postáv, ktoré chceli oživiť Marilyn, je toto najlepší výsledok. Podľa toho, čo sa odohráva v traileri, chcem vidieť viac,“ napísala budúca diváčka pod video.

Herecký výkon, o ktorom sa bude veľa hovoriť

„Bol som skeptický, keď obsadili Anu de Armas do úlohy Marilyn, ale žasnem. Jej oči a výraz úplne evokujú Monroe. Je to ako keby ste sa pozerali na Marilyn, ale s inými črtami tváre,“ zdôveril sa ďalší.

Aspoň to môžeme vidieť z prvých ukážok, ktoré sú plné emócií. Nie iba tých radostných, ale cítiť z nich aj obrovský smútok. Pretože presne taký bol život Marilyn Monroe. A podľa traileru to vyzerá, že ak niekto doteraz nepochopil všetky boje, ktoré Marilyn zvádzala, možno sa tak stane vďaka tomuto filmu.

„Marilyn je taká zložitá a tragická postava, že si zaslúži byť vykreslená úprimne a ľudsky. A toto vyzerá sľubne,“ ľudia nešetria pri novom traileri chválou.

Foto: MovieStillsDB

Prečo snímka Blonde vyvolala kontroverziu ešte pred uvedením?

Nech to znie akokoľvek prekvapivo, ako informuje portál Unilad, ide o vôbec prvý film z dielne Netflixu, ktorý získal hodnotenie NC-17, čo ho zaraďuje do kategórie „vhodný iba pre dospelého diváka“. V knižnici Netflixu nájdete aj iné filmy, ktoré majú toto hodnotenie, ale nepochádzajú priamo z jeho dielne.

Ako vysvetľuje Collider, v súčasnosti snímky iba výnimočne získavajú takéto prísne hodnotenie, preto je skutočne unikátne, že ho dostal práve film, ktorý má uviesť streamovacia služba.

Hodnotenie NC-17 doteraz získali filmy ako Prci, prci, prcičkyZákladný inštinktAmerické psychoKill Bill či dokonca Saw. V čom je teda životopisný Blonde, ktorý sa zameriava na život osobnosti Marilyn Monroe taký „neprístupný“, že si ho vyslúžil tiež?

„Je v ňom niečo, čo každého urazí,“ odôvodnil režisér Andrew Dominik a vysvetlil, že svojím dielom chce priniesť iný pohľad na Marilyn. Hovorí o menej jednoznačnom pohľade na herečkin život, prácu aj traumy, ktoré zvádzala. To už sľubuje samotná krátka ukážka, ktorú streamovací gigant uviedol.

Dôvodom je sexuálny obsah

Samotné hodnotenie NC-17 sa zvyčajne udeľuje filmom, ktoré obsahujú explicitný sexuálny obsah, všadeprítomnú sexualitu alebo grafické sexuálne dialógy, približuje Unilad. S najväčšou pravdepodobnosťou práve tie budú dôvodom jeho udelenia v prípade tejto snímky.

Režisér podľa portálu v minulosti už potvrdil, že sa vo filme objaví sexuálne napadnutie. V ďalšom rozhovore uviedol, že ak sa to divákom nepáči, je to ich problém. Toto kritické hodnotenie jeho filmu ho ale napriek všetkému prekvapilo.

Životopisnú snímku Blonde uvedie Netflix už 23. septembra. Zatiaľ si pozrite nový trailer, ktorý žne obrovskú chválu.

Najnovšie články