Foto: WarnerBros.

Takto bude vyzerať The Matrix Resurrections.

Dlhé mesiace si tvorcovia nechávali všetko pre seba. S blížiacou sa premiérou už ale skutočne nastal čas ukázať všetkým, ako bude vyzerať dlho očakávaný štvrtý Matrix. Ten sa dostane do kín po celom svete už o pár mesiacov pod názvom The Matrix Resurrections.

Štúdio Warner Bros. a tvorcovia, ako i celý štáb štvrtého Matrixu, nechávali fanúšikov tohto kultu niekoľko mesiacov vo vytržení. O deji nového dielu slávnej sci-fi série nechceli (a ani nemohli) hovoriť. No s blížiacim sa dňom premiéry, ktorý v tomto prípade padá na 22. december 2021, sa rozhodli divákom konečne ukázať, čo ich v novom filme čaká. A podľa prvej plnohodnotnej upútavky to vyzerá tak, že sa skutočne máme na čo tešiť. Trailer si môžete pozrieť nižšie.

Najskôr vyšlo viac ako 180-tisíc teaserov

Tvorcovia príchod traileru avizovali už počas utorka. Najskôr zverejnili len krátky a nič nehovoriaci teaser, ktorý odkazoval na starú známu voľbu spomedzi 2 tabletiek – modrej a červenej. V závere sa zobrazil dátum premiéry traileru. K tomu všetkému ale bol pribalený aj ďalší teaser, ktorý ukazoval aj ďalšie veľmi krátke zábery jednotlivých protagonistov filmu.

Foto: Warner Bros.

Najväčším lákadlom ale bol jednoznačne špeciálny web WhatIsTheMatrix.com, v ktorom sa fanúšikovia Matrixu mohli skutočne vyblázniť. Na základe voľby modrej alebo červenej tabletky a časti dňa, kedy ste na web klikli, sa vám zobrazil jedinečný teaser, ktorý nikto iný pred vami vidieť nemusel. Dohromady vzniklo viac ako 180-tisíc verzií krátkeho teaseru, pričom každý ukázal niečo iné, píše web NME. Mnohé z nich sa už objavili aj na rôznych sociálnych sieťach.

Foto: Warner Bros.

Dej filmu sa bude odohrávať niekoľko rokov po udalostiach prvých troch filmov. Neo aj Trinity žijú svoje životy v strojmi ovládanej realite a nepamätajú si na seba. To sa ale, samozrejme, zmení.

Staré tváre doplnia aj nové

The Matrix Resurrections privíta v obsadení staré známe tváre – hercov Keanu Reevesa aj Carrie-Anne Moss, ktorí si zopakujú svoje pôvodné úlohy (Neo a Trinity). Okrem nich sa vo filme objavia aj ich ďalší kolegovia ako Jada Pinkett Smith (Niobe), Lambert Wilson (The Merovingian) či Daniel Bernhardt (agent Johnson).

Novými tvárami v Matrixe 4 budú herci Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jessica Henwick, Jonathan Groff, Priayanka Chopra, Christina Ricci a ďalší.

Foto: Warner Bros.

O réžiu sa tentokrát postarala len jedna zo sestier Wachowských. Lanu jej sestra Lilly nedoplnila, pretože Matrix v nej vyvoláva starý život, ktorý obe sestry v tom čase viedli ako muži.

The Matrix Resurrections má celosvetovú premiéru 22. decembra 2021. V rovnaký deň sa snímka na 30 dní objaví aj v knižniciach predplatiteľov streamovacej služby HBO Max. Tí, ktorí si ju však budú chcieť pozrieť, si budú musieť zaplatiť špeciálny prístup na zhliadnutie filmu. Na Slovensku bude mať Matrix 4 premiéru v rovnaký deň, do našich kín ho prinesie distribučná spoločnosť Continental film.

Viac fotografií z filmu The Matrix Resurrections nájdete v galérii:

0
Uložiť článok
Komentovať