Slovenskí hokejisti po strelení prvého gólu

Slovenskí hokejisti po strelení prvého gólu, foto: TASR - Martin Baumann

Slovenskí hokejisti odštartovali MS 2019 v hokeji prvým zápasom proti USA.

Slovenskí hokejisti vstúpili do majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji najlepšie, ako sa mohlo dať. Po skvelom tímovom výkone dokázali zdolať hviezdami nabitý tím USA 4:1!

Po otváracom ceremoniáli MS 2019 v hokeji sa začal prvý zápas slovenských hokejových reprezentantov. Tí do stretnutia nevstúpili ideálne, keď hneď po 20 sekundách sa rútili hokejisti USA v prečíslení na bránku Patrika Rybára, akcia sa však našťastie gólom neskončila. Američania však v prvých minútach Slovákov zatlačili a vytvorili si hneď niekoľko šancí na gól. Naši hokejisti však bolí prví, ktorí dostali puk do siete. Po skvelej práci Studeniča za bránou sa podarilo Sukeľovi otvoriť skóre. O 7 minút neskôr však fauloval Lunter a hráčom USA sa v presilovej hre podarilo vyrovnať stav duelu na 1:1. Gól si pripísal po Kane-ovej asistencii DeBrincat.

MS 2019: Slovensko - USA
Skvelý výkon slovenského brankára Patrika Rybára, foto: TASR – Martin Baumann

Druhú tretinu začali Slováci veľkým tlakom, ktorý vyústil až do našej, skoro dvojminútovej presilovky o dvoch hráčov. Tú sa nám podarilo už po pár sekundách premeniť vďaka krásnej strele Černáka. Na Černákov gól nadviazal už o tri minúty Tomáš Tatar, ktorý sa po krásnej prihrávke od Pánika ocitol sám pred bránkou, a nasadil americkému brankárovi Schneiderovi teplomer. Slováci odohrali krásnu tretinu, v ktorej Američanov nepustili prakticky do ničoho. Naopak, viac času sme trávili v tretine USA, aj vďaka skvelému odoberaniu pukov, a pohrozili sme ďalšími nepríjemnými strelami. Po druhej tretine bol stav duelu 3:1 pre Slovensko.

Tomáš Tatar strieľa tretí gól proti USA, foto: TASR – Martin Baumann

Poslednú tretinu odštartovali Američania enormným tlakom, z ktorého si vypracovali niekoľko šancí. Najmä vďaka nášmu skvelému brankárovi Patrikovi Rybárovi, no v niekoľkých prípadoch aj vďaka obrancom, ktorí korčuľami zachraňovali strely, z ktorých dve išli aj do prázdnej brány, sa nám podarilo hráčov USA ubrániť. V polovici poslednej tretiny sa však hra vyrovnala a šance si dokázali vytvoriť aj Slováci. Dokázali sme prežiť aj oslabenie, v ktorom dokonca dokázali aj ohroziť americkú bránku. V 16. minúte sme dokázali streliť štvrtý gól, postaral sa o neho Kryštof.

Hráči USA dokázali Slovákov v posledných dvoch minútach zatlačiť, no Patrik Rybár Američanom nedovolil skórovať aj vďaka neuveriteľnému zákroku rukou. Slovensko vyhralo 4:1.