Foto: MovieStillsDB

V našich kinách ich však neuvidíme.

Legendárny seriál Priatelia oslavuje 25. výročie od svojej premiéry. Aj keď sa to mnohým z nás nezdá, prešlo už neuveriteľných 15 rokov od odvysielania finálnej časti. Ak teda patríte medzi skalných fanúšikov, ktorí si tento nenahraditeľný seriál radi pozrú aj po rokoch, zbystrite svoju pozornosť. 

Priatelia sa po prvýkrát na televíznych obrazovkách objavili už v roku 1994. Odvtedy mohli verní diváci po dobu desiatich rokov sledovať, ako sa vyvíjajú osudy ich obľúbených postáv. Teraz sa vracajú späť a to v podobe, v akej ich nepoznáme. Ako informoval portál New Musical Express, Priatelia prichádzajú pri príležitosti svojho 25. výročia do kín a pre divákov majú pripravené aj špeciálne prekvapenie.

foto: moviestillsDB.com

Americké kiná sa rozhodli pripomenúť si pri tejto príležitosti seriál zaujímavou akciou, ktorá sa uskutoční v troch termínoch počas septembra a októbra a to až v tisícke tamojších kín. Na striebornom plátne premietnu 12 epizód, ktorých súčasťou budú aj nikdy neodvysielané zábery a rozhovory. Ak by ste si teda chceli urobiť takýto špeciálny výlet, poznačte si do kalendárov termíny 23. a 28. september a druhý október.

Obľúbené scény prvýkrát na veľkom plátne

Medzi dvanástimi premietanými časťami nájdeme rôzne epizódy od prvej do šiestej série a nebude chýbať ani úplne prvá pilotná časť. Osudy obľúbenej partie šiestich kamarátov tak na plátnach znova ožijú a diváci si budú môcť naplno vychutnať ich svojský humor, ktorý zaručene rozosmeje aj po rokoch. Diváci môžu uvidieť napríklad časť, v ktorej bol Chandler zatvorený v krabici alebo Rossovu svadbu – teda momenty, ktoré nám zostávajú navždy v pamäti.

foto: moviestillsDB.com

“Vplyv, ktorý má seriál Priatelia aj po 25. rokoch od svojej premiéry je ohromujúci. Je to dôkaz geniality Marty Kauffman, Davida Cranea, Kevina Brighta a celého štábu,” uviedla Lisa Gregorian vo vyhlásení Warner Bros. “Sme nadšení, keďže tieto digitálne prerobené epizódy prichádzajú do kín vôbec po prvýkrát.” Smutnou správou však je, že iba do tých amerických.

Priatelia patria dodnes medzi jeden z najúspešnejších televíznych sitkomov v USA. Svedčí o tom aj fakt, že aj dnes sa tešia úspechu a veľkej sledovanosti po celom svete. Rovnako sa na ich úspech snažia nadviazať rôzne spoločnosti, ako napríklad LEGO, ktoré vytvorilo novú edíciu inšpirovanú práve týmto seriálom alebo IKEA so svojou kolekciou Real life series, ktorá prináša nábytok z bytu Monicy a Rachel.

nme.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )