Foto: Jiří Bernard, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons, I, Ondřej Žváček, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Na návštevu menej známych miest stovežatej krásky je teraz ten správny čas.

Hlavné mesto našich českých susedov sa teší veľkej popularite. Raz za život ju navštívi azda každý Slovák. A vtedy musí vidieť klasické pamiatky, bez ktorých akoby výlet do Prahy ani nebol. Ak vás sem však život zaveje viackrát, zrejme vás neohromí tlačenica na Karlovom moste či prechádzka po „Václaváku“ medzi množstvom ľudí. Vyberte si lepšie – miesta, kam turisti často nezablúdia. Také, ktoré vám poskytnú oddych od ruchu alebo výhľad na celé okolie. 

V článku sa dozviete aj:

  • ktoré miesta sú vhodné na celodennú turistiku;
  • ktorý zámok je považovaný za jeden z najpôvabnejších v meste;
  • čo nevynechať, ak náhodou zablúdite na pražský Smíchov;
  • kde nájdete kus českej histórie bez toho, aby ste sa museli pretláčať davom ľudí.

Oáza pokoja 

Najčastejšie sem smerujú kroky milovníkov turistiky a horolezectva. Toto skalnaté údolie však pôsobí príjemne aj pre tých, ktorí turistické topánky obúvajú len výnimočne. Na miesto pretkané legendou o Šárke a Ctiradovi vedú električky s číslami 20 alebo 26.

Po turistických značkách sa môžete dostať do Nebušic, Zlatnici, Vízerku alebo Jenerálku. Nech už sa rozhodnete vydať ktorýmkoľvek smerom, na konci svojej cesty budete šťastní a bez problémov sa mestskou hromadnou dopravou odveziete späť do centra.

Foto: Iliusvla, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Ak si netrúfate na celodennú turistiku, určite to nie je dôvod, prečo Divokú Šárku vynechať. Môžete sa vydať na romantický „výstup“ na jeden z kopcov, ktorý sa nachádza priamo nad vodnou nádržou Džbán. Odtiaľ sa vám naskytne nádherný výhľad na okolitý les aj mesto. A po turistickom zážitku si venujte ešte jeden, v podobe návštevy jedného z miestnych rodinných podnikov – Libockého pivovaru.

Očarujúca Trója

Trójsky zámok je tak záhadný a očarujúci ako večné mesto, ktoré mu bolo inšpiráciou. Je totižto zrkadlom rímskych vil. Počas hlavnej sezóny tu Galéria hlavného mesta Prahy usporadúva výstavy.

Aktuálne vám jeho návšteva ponúkne „iba“ pohľad zvonka a prechádzku po záhradách. Tie sú však považované za jedny z najkrajších v Prahe a odraz jesenných slnečných lúčov tento pocit ešte viac upevňuje.

Foto: Aktron / via Wikimedia Commons

V strede veľkomesta sa ponúka prechádzka s výhľadom na vinice. Záhrada je známa kruhovým labyrintom, ktorý dotvárajú ovocné stromy. Aj keď ich listy sú už opadané, keďže jeseň pokročila, nič to nemení na fakte, že ich kompozícia je očarujúca a poskytuje pokoj, ktorý vás nabije energiou na ďalšie dobrodružstvá.

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články