Foto: TASR/AP

Na Slovensku registrujeme 2 566 pozitívnych prípadov na nový koronavírus.

Na Slovensku v piatok (7.8.) pribudlo 43 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak evidujeme 2 566 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Včera sa vykonalo 3 099 testov. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk.

Vyliečilo sa ďalších 15 pacientov. V nemocniciach je aktuálne s ochorením alebo s podozrením naň 40 pacientov, na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú 3 ľudia, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú piati pacienti s ochorením COVID-19.

Spolu laboratóriá už na ochorenie otestovali 277 894 vzoriek. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na nový koronavírus je 31.

EÚ vyradila Maroko zo zoznamu bezpečných tretích krajín

Zoznam bezpečných tretích krajín, pre ktorých občanov z dôvodu koronavírusovej pandémie neplatí zákaz vstupu do Európskej únie, sa v piatok zúžil na desať. Stalo sa tak po tom, čo z neho pre vysoký počet nakazených osôb vyradili Maroko. Na zmene v tomto zozname sa dohodli zástupcovia členských krajín EÚ v Bruseli, informovala agentúra Reuters.

Na zozname bezpečných krajín figurujú aktuálne Austrália, Gruzínsko, Japonsko, Južná Kórea, Kanada, Nový Zéland, Rwanda, Thajsko, Tunisko a Uruguaj.

Minulý týždeň z neho EÚ vyradila Alžírsko.

Naďalej platí, že Čína pribudne na tento zoznam za predpokladu, že recipročne zruší všetky obmedzenia týkajúce sa európskych občanov vstupujúcich na jej územie.

Maroko za uplynulý týždeň zaznamenalo rekordných 6385 nových prípadov nákazy, vyplýva z údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa. Krajina dosiaľ eviduje celkovo 29.644 prípadov infekcie a 449 úmrtí.

Kritériami na zaradenie do zoznamu sú najmä epidemiologická situácia, opatrenia zavádzané na zabránenie šíreniu choroby COVID-19, ako aj hospodárske a sociálne hľadiská.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )