Foto: TASR/AP

V Turecku doposiaľ evidujú cez 39-tisíc obetí a v Sýrii približne 5900 mŕtvych.

Tureckým záchranárom sa v sobotu podarilo po 296 hodinách od silného zemetrasenia, ktoré zasiahlo Turecko a Sýriu, objaviť v troskách tri živé osoby vrátane jedného dieťaťa. Informovali o tom tamojšie médiá. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Turecká televízia NTV zverejnila zábery zachránených osôb ležiacich na nosidlách, pripravených na prevoz do nemocnice. Bližšie informácie však televízia neposkytla.

Pri nešťastí prišiel o život známy futbalista

Z Turecka však prichádza aj mimoriadne smutná správa. Sportnet píše, že pod troskami vlastného domu objavili telo ghanskéo futbalistu Christiana Atsua. Bol hráčom FC Chelsea, Newcastle United či tureckého tímu Hatayspor.

„S najhlbším zármutkom vám musím oznámiť, že dnes ráno sa žiaľ podarilo nájsť telo Christiana Atsua,“ napísal na Twitter jeho agent Nana Sechere.

Zemetrasenie v Turecku a Sýrii

Silné zemetrasenie s magnitúdou 7,8, po ktorom nasledovalo niekoľko stoviek dotrasov, zasiahlo oblasť okolo turecko-sýrskych hraníc v noci na 6. februára. Miestne úrady a zdroje zo zdravotníctva uviedli, že v Turecku doposiaľ evidujú 39.672 obetí a v Sýrii približne 5900 mŕtvych, dohromady si teda nešťastie vyžiadalo viac ako 45.000 obetí.

Podľa tureckých predstaviteľov otrasy poškodili alebo zrovnali so zemou približne 264.000 bytových jednotiek, pričom mnohí ľudia sú stále zavalení pod troskami.

Uložiť článok

Najnovšie články