Foto: MovieStillsDB / Netflix

Vedeli ste, že časť seriálu Stranger Things bola inšpirovaná skutočnými udalosťami?

Seriál Stranger Things je jednoznačne fenoménom, ktorý si získal srdcia miliónov divákov po celom svete. Po dlhom čakaní sme sa konečne dočkali štvrtej série. Tvorcovia prezradili, že jedna z postáv bola inšpirovaná skutočným vrahom, ktorý bol obvinený z vraždy troch 8-ročných chlapcov.

Jedna z postáv bola inšpirovaná skutočnými udalosťami

Tisícky fanúšikov s nadšením očakávali premiéru štvrtej série seriálu Stranger Things. Mnohí však nevedia, že jedna z postáv bola inšpirovaná skutočnými udalosťami. Ako píše portál Daily Mail, hororové udalosti odohrávajúce sa vo fiktívnom meste Hawkins sú, samozrejme, výplodom fantázie talentovaných tvorcov. Postava Eddieho Munsona (Joseph Quinn) však bola inšpirovaná brutálnou vraždou, ktorá sa odohrala v roku 1993 v Arkansase.

Eddie je nepochopený metalista a drogový díler a elitou miestnej školy je považovaný za čudáka. Neznáša najmä Jasona Carvera (Mason Dye), kapitána basketbalového tímu. Jason je presvedčený, že Eddie stojí na čele satanistického kultu. To však Munsonovi nebráni v tom, aby sa spriatelil s Chrissy Cunninghamovou (Grace Van Dien), Jasonovou priateľkou. Tá chce od Eddieho drogy, ktoré by jej pomohli zbaviť sa desivých nočných môr.

Foto: MovieStillsDB

Čoskoro Eddie čelí obvineniu z toho, že Chrissy zabil, aj keď ju v skutočnosti o život pripravil Vecna (Jamie Campbell Bower). Jason sa rozhodne, že vezme veci do vlastných rúk a spolu s partiou kamarátov chcú Eddieho nájsť. Tvorcovia seriálu sa inšpirovali skutočnou panikou, ktorú satanistické kulty vyvolávali v 80. a 90. rokoch. Kolovali vtedy teórie o tom, že práve takéto kulty týrajú, zneužívajú a rituálne obetujú deti.

Mali zavraždiť troch 8-ročných chlapcov

Zaujal ich aj osud Damiena Echolsa, ktorý bol v tom čase členom skupiny West Memphis Three. Skupina pozostáva z 3 mužov, ktorí boli v roku 1993 odsúdení za vraždu troch 8-ročných chlapcov – Michaela Moora, Stevena Brancha a Christophera Byersa. Deti boli nájdené znetvorené a zviazané ich vlastnými šnúrkami od topánok. Ich príbeh bol zdokumentovaný v trilógii s názvom Paradise Lost.

Foto: MovieStillsDB

Polícia ukazovala prstom najmä na Echolsa, ktorý mal dlhé vlasy, čítal knihy Stephena Kinga a bol milovníkom metalovej hudby. Okrem toho, už predtým bol obvinený z drobných krádeží a z vlámania a bolo známe, že trpí depresiou a ďalšími mentálnymi ťažkosťami. Echols popieral, že by mal s vraždami čokoľvek spoločné.

V roku 2011 ich oslobodili

Proti nemu však svedčil Jessie Misskelley, ktorý tvrdil, že videl, ako Echols spolu s Jasonom Baldwinom deti zavraždili, údajne sa však na samotnom vraždení nepodieľal. Polícia napriek výpovediam chlapcov nemala v rukách žiadne dôkazy o tom, že by boli za smrť detí naozaj zodpovední.

Damien Echols Foto:Larry D. Moore, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

V roku 2011 boli všetci traja kvôli nedostatku dôkazov oslobodení. Postavili sa za nich dokonca aj niektoré celebrity, vrátane Johnnyho Deppa. Echols neskôr o svojom živote napísal knihu s názvom Life After Death (Život po smrti). V roku 2014 napísal ďalšiu knihu o tom, ako vo väzení stretol svoju manželku.

Čo sa týka Eddieho osudu, ten ostane neznámy až do 1. júla, kedy bude odvysielaná druhá polovica štvrtej série.

0
Uložiť článok
Komentovať